MS Side - Assen: Reeves/Cluze před duem Päivärinta/Kainulainen

V hodně těsném konci závodu si vítězství v šestém letošním závodě MS-Side zajistila dvojice ve složení Tim Reeves/Gregory Cluze před smíšeným finským párem Pekka Päivärinta/Kirsi Kainulainen. V F2 Sidecar World Trophy vyhráli Ben a Tom Birchallové.

Už po prvním kole se pole startujících dvojic na trati v Assenu hodně natáhlo. Z první řady sice odstartovali mistři světa Bennie Streuer/Geert Koerts (NL), ale brzy je předjeli Švýcaři Markus Schlosser/Thomas Hofer. O vítězství pak bojovali Tim Reeves/Gregory Cluze (GB/F) a finská smíšená dvojice Pekka Päivärinta/Kirsi Kainulainen.

Tim Reeves nakonec dovedl s minimálním náskokem svůj tříkolový motocykl do cíle jako první, zatímco finský lídr šampionátu Pekka Päivärinta se musel spokojit s těsnou prohrou.

Třetí dojeli a stupně vítězů tak doplnili Švýcaři Markus Schlosser a Thomas Hofer. Až na čtvrtém místě dojeli hodně zklamaní mistři světa a lokalmatadoři Bennie Streuer/Geert Koerts.

Skvělý výkon předvedli Mike Roscher/Anna Burkard (D/CH), kteří z P11 na startovním roštu, projeli cílem v Top-6.

V F2 Sidecar World Trophy (600 ccm) nenašli bratři Ben a Tom Birchallové (GB) opět soupeře a v celkovém pořadí by se umístili jako šestí.