MotoAmerica: Petrucci zůstal lídrem i po Atlantě

Bývalý pilot MotoGP Danilo Petrucci se postaral na trati Road Atlanta o své třetí letošní vítězství v seriálu MotoAmerica v kubatuře Superbike. Ve druhém závodě se ale musel dívat, jak se z jeho Panigale V4R kouří.

Po sezonním startu před dvěma týdny na trati «Circuit of The Americas» pokračoval závodní seriál MotoAmerica Superbike v Atlantě. Na 4,1 km dlouhém okruhu Road Atlanta byl na startu Danilo Petrucci (Ducati) jako lídr šampionátu a chtěl zde potvrdit, že umí vyhrávat i na pro něho neznámém okruhu.

V Qualifying byl nejrychlejším obhájce titulu Jake Gagne (Yamaha), který zajel nový rekord okruhu časem 1:23,407 min a byl o 0,060 sekundy rychlejší než italský jezdec. První řadu doplnil Gagneho týmový kolega Cameron Petersen z Jižní Afriky.

První závod (sobotní) byl zcela ve znamení obhájce titulu Gagneho. 29-letý nasadil takové tempo, že bylo hned jasné, proč vloni 17x vyhrál. V šestém kole ale bohužel havaroval v T5 a musel se jen smutně dívat, jak Petrucci, který za ním jezdil o více než o 0,5 sekundy, slaví třetí letošní vítězství. Za «Petruxem» doplnili stupně vítězů Mathew Scholtz (Yamaha) a Jake Lewis (Suzuki). Ex-pilot GP Hector Barbera dokompletoval s BMW M 1000 RR Top-4.

Chaotický nedělní závod začalo vyvěšení červených vlajek po crashi Jeremyho Coffeye (Suzuki). Ani druhý start se nepodařil, tentokrát stávkoval truck TV a nešla elektřina. Teprve třetí pokus byl úspěšný, i když ex-pilot MotoGP Danilo Petrucci hned v prvním kole musel vzdát kvůli poruše motoru své Ducati Panigale V4R. 31-letý tak nedobrovolně přenechal své čtvrté eventuální vítězství ohbájci titulu a Jake Gagne letos poprvé vyhrál. Cílový šachovnicový praporek kromě Petrucciho ale neviděl ani Mathew Scholtz, který havaroval. Zatímco Cameron Petersen se postaral o double pro Yamahu, tak Kyle Wyman jako náhradník za PJ Jacobsena doplnil podium.

V celkovém pořadí vede Petrucci se 75 body před Scholtzem (60), třetí je nyní Cameron Petersen (49). O 4 body za ním se nachází Barbera, Top-6 kompletují Richie Escalante (Suzuki) se 42 body a Gagne - 41.