MotoAmerica: Gagne vede nad Petruccim o 1 bod

Pilot Yamahy Jake Gagne vyhrál v šampionátu MotoAmerica během závodního víkendu v Pittsburghu oba závody US-Superbike a dostal se tak opět do čela šampionátu před Danilo Petrucciho (Ducati) o pouhý jediný bod.

Jake Gagne získal na okruhu «Pittsburgh International Race Complex» dlouhém 4,47 km a hodně členitém, suverénním způsobem Pole-Position časem 1:39,344 min, když byl rychlejší o 0,855 sekundy než Danilo Petrucci, první řadu pak doplnil PJ Jacobsen (BMW). Potom vyhrál Gagne jak sobotní (zkrácený na pouhých 5 kol kvůli olejové stopě na trati od Ezra Beaubiera) a pozdějším crashi Jeremyho Coffeye), tak i nedělní závod.

Další závodní víkend se koná 9. až 11. září v New Jersey.

A protože se chce Danilo Petrucci (ve své premiérové sezóně v MotoAmerica už získal 16 pódiových umístění) plně koncentrovat na souboj o zisk titulu US-Superbike a eventuálním prvenstvím se nabídnout do některého z předních týmů v šampionátu WorldSBK pro sezónu 2023, tak italský jezdec s díky odmítnul nabídku Livia Suppa do MotoGP. Ta nabídka zněla: Místo zraněného Joana Mira závodit při domácím závodě MotoGP v Misanu s továrním motocyklem Suzuki.