MotoAmerica: Gagne dominoval, Petrucci stále lídrem

Jezdec s motocyklem Yamaha Jake Gagne dominoval závodům MotoAmerica na okruhu Ridge Motorsports Park, kde slavil vítězný double a přiblížil se tak Danilo Petruccimu.

Aktuální šampion MotoAmerica-Superbike Jake Gagne dominoval závodnímu víkendu na okruhu Ridge Motorsports Park a prakticky zde neměl konkurenci. V Qualifying zajel 29-letý jezdec nový rekord okruhu výkonem 1:39,145 min a byl o 0,975 sec rychlejší než druhý v pořadí Danilo Petrucci, první řadu doplnil Gagneho týmový kolega Cameron Petersen.

První závod se startoval celkem třikrát, neboť při druhém startu havarovali Jake Lewis (Suzuki) a Petrucci. Za Gagnem skončil jako druhý Jihoafričan Petersen, když týmovému kolegovi od Gagneho chybělo 3,9 sekundy. Štěstí měl bývalý pilot Grand Prix Danilo Petrucci. Když havaroval, tak byly zrovna vyvěšeny červené vlajky. Ital se snažil dostat co nejrychleji do boxu a mechanici vyměnili «Petruxovi» poškozenou stupačku. Petrucci dojel so cíle jako třetí, za ním o 6 sekund Mathew Scholtz (Yamaha) a dále Hector Barbera.

Rovněž druhý závod na 16 kol byl jasnou záležitostí Gagneho, vyhrál s náskokem 4,5 sekundy před lídrem šampionátu Danilo Petruccim. Bylo to 22. vítězství Gagneho v šampionátu US-Superbike. Petrucci tak poosmé z 10 závodů získal pro Ducati Panigale V4R pódiové umístění. Třetí místo obsadil Petersen.

Senzace: Petrucciho tým HSBK Racing se kompletně zúčastní s wild card závodu WorldSBK v Portimao, tedy po skončení sezóny seriálu MotoAmerica.