Moto3: Bastianini získal PP v Assenu, až 25. Kornfeil

Pilot Hondy Enea Bastianini vystartuje zítra z Pole-Position do závodu Moto3 v Assenu na letošní DutchTT. Za ním se seřadilo hned sedm jezdců s motocykly KTM. Doslova katastrofální kvalifikaci absolvoval náš Jakub Kornfeil, obsadil až P25 a to znamená devátou řadu startovního roštu.

Hned v prvních minutách skončil mimo trať Niccolò Antonelli v T5, hodně brzy ho následoval dosavadní suverén na okruhu TT Circuit Van Drenthe v letošním roce Rookie Aron Canet (na konci QP až 16.), zatímco Gabriel Rodrigo sice ustál Highsider, ale spadl v kačírku.

Pak začalo na okruhu poprchávat a tak se časy moc neměnily.

Pole-Position získal Enea Bastianini časem 1:42,463 min, když byl o 0,053 sec rychlejší než Andrea Migno (KTM). Následovali Nicolò Bulega (KTM), Romano Fenati (KTM), Brad Binder (KTM), Juanfran Guevara (KTM), lokalmatador Bo Bendsneyder (KTM), Fabio Quartararo (KTM), Fabio Di Giannantonio (Honda) a Francesco Bagnaia (Mahindra).

Jakub Kornfeil vyrazí do závodu až z P25, z 9. řady startovního roštu, tak vzadu ještě český jezdec nikdy na gridu nestál.

Aktualizováno: Jelikož tři jezdci byli potrestáni v Qualifying za pomalou jízdu o 10%, než byl jejich normální sektorový čas: Joan Mir (E) na P21 z P18 (3 sektory); Khairul Idham Pawi ve čtyřech sektorech; z P24 na P28. A o 3 pozice dozadu byl posunut také Alex Masbou (P26 místo P23.).

Na tomto rozhodnutí Race Direktion nejvíce vydělal Jakub Kornfeil, ten se posunul z P25 na P23, takže bude startovat do závodu o celou jednu řadu na startovním roštu vpředu.