Reklama

Moto3 2022: Všechna místa už jsou obsazena

15 Grand Prix týmů kubatury Moto3 je už plně obsazeno, s motocykly Honda bude závodit deset jezdců, Pierer Mobility AG naopak vybaví svým materiálem 20 účastníků mistrovství světa sezóny 2022.

Tento víkend uveřejní FIM, Dorna a IRTA definitivní «entry lists» pro všechny tři kubatury Grand Prix. Naše pravidelné čtenáře ale nečeká vůbec žádné překvapení, jen si zrekapitulujme současnou situaci.

Minulý víkend oznámil svou jezdeckou dvojici tým Red Bull KTM Ajo, kterou vytvoří Jaume Masia a Daniel Holgado (lídr MSJ Moto3). Ve stáji Red Bull KTM Tech 3 pojedou v sezóně 2022 Deniz Öncü a Adrián Fernández.

Mezitím se rozhodlo i o jezdecké dvojici v novém týmu MT Helmets-MSI-KTM (dříve Foundation 77). Tato španělská závodní stáj nasadí dvojici ve složení Japonec Ryusei Yamanaka a Brazilec Diogo Moreira, který koketoval i s týmem Aki Aja.

Rozhodl se rovněž manažer týmu Honda-Asia Hiroshi Aoyama, v jeho týmu pojedou Indonésan Mario Suryo Aji (závodil tři roky v CEV-Repsol - tedy v MSJ Moto3) a Japonec Taiyo Furusato. Ti nahradí neúspěšnou dvojici Yuki Kunii a Andi Farid Izdihar.

KTM nasadí v příští sezóně celkem 14 motocyklů, k nim přibudou dvě na stejném základě postavené Husqvarny, dva stroje GASGAS a dva motocykly CFMOTO (čínský partner Pierer Mobility AG) v týmu Prüstel GP.

Vítěz Red Bull Rookies Cupu David Alonso nepřejde do seriálu Grand Prix. Do 25. dubna 2022 mu sice nebude 16 let, ale mohl by soutěžit už od začátku sezóny 6. března 2022 v Dauhá / Katar kvůli vítězství v poháru. Alonso má ale platnou smlouvu s týmem Aspar, ovšem čtyřnásobný mistr světa a týmový šéf Jorge Martinez už nemá místo ve svém GASGAS Factory Teamu a rozhodně nechtěl obrovský jezdecký talent na rok předat zadarmo týmu Ajo a naopak finský manažer nechtěl požadovanou sumu zaplatit. Proto Alonsa Martinez raději poslal zpět do juniorského mistrovství světa.

Co se týká české účasti, tak poprvé od roku 2005 nebudeme mít v této kubatuře stabilního jezdce, od roku 2005 byli pravidelnými jezdci v kubatuře «lightweight» Karel Abraham, Lukáš Pešek, Lukáš Šembera, Jakub Kornfeil, Karel Hanika a Filip Salač. Po 17 letech v sezóně 2022 tedy nikdo!

Týmy a jezdci Moto3 pro sezónu 2022

Red Bull KTM Ajo: Jaume Masia, Daniel Holgado

Red Bull KTM Tech3: Deniz Öncü, Adrián Fernández

BOE Owlride KTM: Riccardo Rossi, David Muñoz

CIP Green Power KTM: Kaito Toba, Joel Kelso

Avintia VR46 Riders Academy KTM: Matteo Bertelle, Elia Bartolini

MTA Tonucci Racing KTM: Stefano Nepa, Ivan Ortola

MT Helmets-MSI KTM: Ryusei Yamanaka, Diogo Moreira

Snipers Honda Team: Alberto Surra, Andrea Migno

CFMOTO Racing PrüstelGP: Xavier Artigas, Carlos Tatay

VisionTrack Honda: Scott Odgen, Joshua Whatley

Leopard Honda Racing: Dennis Foggia, Tatsuki Suzuki

GASGAS Aspar Team: Sergio Garcia, Izan Guevara

SIC58 Squadra Corse Honda: Josito Garcia, Lorenzo Fellon

Sterilgarda Max Racing Team Husqvarna: Ayumu Sasaki, John McPhee

Idemitsu Honda Team Asia: Mario Suryo Aji, Taiyo FurusatoLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama