Reklama

Krummiho zúčtování s WorldSSP

Dva z nejlepších pilotů prostřední kubatury závodění silničních motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým, tedy WorldSSP, aktuální vicemistr světa Steven Odendaal a ex-mistr světa Randy Krummenacher nepojedou v následující sezóně 2022 tento šampionát...!

Důvod je zcela prozaický, ani jeden z nich nechce za své závodění v mistrovství světa v roce 2022 platit!

Švýcar „Krummi“ - mistr světa 2019 má na svém kontě celkem 58 závodů v WorldSSP, 7 vítězných závodů a celkem 16 pódiových umístění; po hodně turbulentní sezóně 2021 nejdříve za tým EAB a později za CM Racing, měl v nové sezóně 2022 v CM Racing pokračovat, ale tým nyní od něho požadoval 300.000 Euro! jako sponzorský příspěvek, což „hrdý“ Curyšan pochopitelně odmítl zaplatit!

Stejný problém s penězi měl v okolí Brna žijící Jihoafričan Steven Odendaal. Jeho tým Evan Bros.WorldSSP Yamaha Team rovněž od aktuálního vicemistra světa požadoval za závodění v příští sezóně 300.000 Euro (2021 ve 23 závodech získal 5 vítězství a 11 pódiových umístění)!

Krummenacher už hodně dlouho kritizuje politiku týmů v šampionátu MS-Supersport, co se týká požadovaných sponzorských příspěvků. Až na několik výjimek musí jezdci přinést do týmu 100.000 až 300.000 Euro, neboť ty sami nejsou schopny financovat závodění bez jezdecké finanční pomoci: „Není přece normální, aby mistr světa nebo Odendaal jako vicemistr světa závodili pouze v případě, že přinesou do týmu šesticifernou sumu“.

Výsledek této finanční politiky týmů ze šampionátu WorldSSP je jasný: Jak Randy Krummenacher, tak Steven Odendaal, budou v příští sezóně raději závodit v EWC (MS-Endurance), kde je týmy za jejich závodění platí.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama