Reklama

Königa čekají závěrečné závody sezóny

Po náročném programu ve Španělsku má Oliver König před sebou poslední letošní závodní víkend ve třídě Supersport 300. V Portugalsku chce předvést stejné výkony jako před týdnem, jen by rád dojel na lepších příčkách – nejlépe na stupních vítězů.

„Bylo by skvělé zakončit sezonu na bedně. Udělám pro to maximum,“ prohlásil talentovaný český jezdec, který se ještě v týdnu zúčastnil testování na světový vytrvalostní šampionát motocyklů FIM EWC.

König si skoro vůbec neodpočinul. Tři závody během třech víkendů a v úterý ještě testování na prestižní vytrvalostní závod, který se uskuteční za týden v Mostě. V něm se v jednom týmu bude střídat o motorku Yamaha R1 s Filipem Salačem, účastníkem MS silničních motocyklů.

„Máme skvělý tým a mechaniky, navíc motorka byla skvěle připravená. Byl jsem spokojený nad očekávání,“ tvrdil König o motorce, který je podobná těm ve třídě superbike.

Už v pátek ho však čeká závěr sezony supersportů v Portugalsku. Cíle jsou vysoké, König by rád vybojoval stupně vítězů. „V předchozích závodech ve Španělsku jsem se pokaždé pohyboval na předních místech, jenže mojí chybou nebo kvůli soupeřům jsem se posunul dozadu. V neděli mě dokonce jeden z nich sestřelil v poslední zatáčce,“ narážel König na Brazilce Kawakamiho.

„Čekal jsem, že přijde za mnou do boxu a omluví se. To se ale nestalo. Nemrzí mě to, nejsem citlivý, ale naštvalo mě to. O to více vím, že já musím v posledním závodě přitvrdit.“

V sobotním závodě v Jerezu došlo k tragické události. König po něm poukazoval na to, že se někteří jezdci na trati uchylují ke zbytečným riskantním manévrům, které mohou ostatní ohrozit. „Tak šest jezdců v naší třídě jezdí takto nevybíravě. Je potřeba jim ukázat lokty, ať ví, že musí mít také respekt. Samozřejmě nikdy za cenu toho, že bych někoho shodil a ohrozil tím ostatní závodníky,“ dodal pražský rodák, který je v celkovém pořadí na 15. místě s 51 body.

Stav MS WorldSSP 300: 1. Adrian Huertas Kawasaki 210 bodů; 2. Jeffrey Buis Kawasaki 174; 3. Tom Booth-Amos Kawasaki 158; 4. Samuel Di Sora Kawasaki 123; 5. Bahattin Sofuoglu Yamaha 118; 6. Yuta Okaya Kawasaki 111; 7. Meikon Kawakami Yamaha 91; 8. Victor Steeman KTM 79; 9. Inigo Iglesias Kawasaki 76; 10. Koen Meuffels Kawasaki 63; 11. Hugo De Cancellis Kawasaki 62; 12. Ton Kawakami Yamaha 57; 13. Alejandro Carrion Kawasaki 54; 14. Ana Carrasco Kawasaki 51, 15. Oliver König Kawasaki 51.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama