Reklama

König před druhou sezonou v superbicích: Chci více bodů!

Do své druhé sezony v mistrovství světa superbiků vstoupí český jezdec Oliver König. V ní bude mít v přebudovaném - česko/španělském - týmu po dvou zámořských závodech v Austrálii a v Indonésii k dispozici novou motorku.

Hlavní cíl je jasný – jediný český účastník elitní motocyklové série chce během roku získat co nejvíce bodů. „Už jsme na ně dosáhli v minulé sezoně a nevidím důvod, proč bychom je nemohli vybojovat letos. Chci jich co nejvíce,“ vyhlásil jezdec z Prahy.

Sezona začíná 24. února závody v Austrálii. První sezona byla pro českého závodníka učňovská, na silné litrové motorce nakoukával tratě a učil se nový jezdecký styl. „To Oliver určitě splnil, protože během minulého roku ani jednou v závodech nespadl. Zkušenosti, které nabral, by chtěl využít v letošní sezoně,“ uvedl Miloš Čihák, jezdcův manažer.

Tady ovšem manažer Čihák zapomněl na to, že Oliver König havaroval doma v Mostě v T17 a nedojel tak kvůli pádu «Superpole Race» (viz oficiální výsledky).

„Velkou výhodou je fakt, že všechny tratě už zná, nemusí se v pátek v trénincích učit a místo toho pojede naplno rovnou od začátku.“, dodává Čihák.

Další výhodou je fakt, že se španělský tým významně přebudoval. Königovi bude pomáhat nový technický ředitel, Ital Thomasso Noccioli.

„Rozhodně ví, co dělá, a jsem přesvědčen, že se bude maximálně snažit. Už při prvních letošních testech se prý vyzkoušelo na motorce více než za celý loňský rok,“ pochvaloval si Čihák.

Tým se bude jmenovat Orelac Racing Movisio, o data se v něm nově stará Michal Kněžínek a jedním z mechaniků je Lukáš Porš.

„S Michalem se znám zhruba čtyři roky, s Lukášem o něco déle, skoro deset let. Jsem moc rád, že budou se mnou, hodně jim důvěřuji. Vím, že jsou nejlepší v tom, co dělají a zároveň tuhle práci milují,“ oznámil s nadšením König, který s nimi spolupracoval také v kategorii do 300 ccm.

König se také zároveň bude moct spolehnout na nový stroj Kawasaki ZX-10RR, který dostane po dvou zámořských závodech.

„Největším skokem by měla být nová generace podvozku a přední vidlice. Od toho si slibujeme lepší nájezdy do zatáček, celkově se motorka o dost zlepší,“ dodal Miloš Čihák, CEO Movisio Racing.

„Kam se s ní posunu, nedokážu říct. Konkurence bude letos ostřejší, přešlo sem několik jmen z mistrovství světa silničních motocyklů,“ tvrdil König, který v minulém roce získal tři body a dokončil všechny hlavní závody.

Také letos se bude moct spolehnout na tréninkové zázemí OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra. „Využívám jejich tělocvičnu, kryokomory, fyzioterapeuty, doktory… Je tam k nalezení velká podpora pro sportovce. Nejraději mám plochodrážní stadion na Markétě, kde trénuji dvakrát týdně. Tam se pojede český mistrák na flat-tracku, kterého se chci rovněž zúčastnit,“ dodal König.

Sledovat ho na závodech bude určitě také Michal Volf, ředitel OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra: „Pevně věřím, že bude v budoucnu nejenom nahánět ty nejlepší jezdce, ale také je předjíždět. Jsme hrdí, že mu můžeme v jeho sportovní kariéře pomoci,“ prohlásil Volf, který zajišťuje přípravu pro elitní české sportovce.

„Motorsport se rovněž snažíme podporovat. Jezdit na motorce není jednoduché, je potřeba být fyzicky skvěle připraven.“, řekl závěrem Volf.

KALENDÁŘ MS SUPERBIKE

24. až 26. února Austrálie
3. až 5. března Indonésie
21. až 23. dubna Nizozemsko
5. až 7. května Katalánsko
2 až 4. června Itálie
30. až 2. července Anglie
28. až 30. července MOST
8. až 10. září Francie
22. až 24. září Aragonie
29. až 1. říjen Portugalsko
13. až 15. říjen Argentina

Konečné pořadí šampionátu WorldSBK 2022: 1. Alvaro Bautista Ducati 601 bodů; 2. Toprak Razgatlioglu Yamaha 529; 3. Jonathan Rea Kawasaki 502; 4. Michael Rinaldi Ducati 293; 5. Andrea Locatelli Yamaha 274; 6. Alex Lowes Kawasaki 272; 7. Axel Bassani Ducati 244; 8. Scott Redding BMW 204; 9. Iker Lecuona Honda 189; 10. Xavi Vierge Honda 164; 11. Garrett Gerloff Yamaha 142; 12. Loris Baz BMW 125; 13. Philipp Öttl Ducati 85; 14. Lucas Mahias Kawasaki 61; 15. Michael vd Mark BMW 46; 16. Eugene Laverty BMW 36; 17. Roberto Tamburini Yamaha 36; 18. Luca Bernardi Ducati 35; 19. Xavi Fores Ducati 33; 20. Kohta Nozane Yamaha 15; 21. Tetsuta Nagashima Honda 13; 22. Ilya Mikhalchik BMW 10; 23. Hafizh Syahrin Honda 10; 24. Christophe Ponsson Yamaha 9; 25. Kyle Smith Kawasaki 4; 26. Leon Haslam Kawasaki 4; 27. Oliver Konig Kawasaki 3; 28. Tarran Mackenzie Yamaha 3; 29. Leandro Mercado Honda 3; 30. Peter Hickman BMW 2; 31. Jake Gagne Yamaha 1.

Zdroj: TZ Olivera KönigaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama