Reklama

König bude v Doningtonu závodit

Pár týdnů po zlomenině klíční kosti čeká Olivera Königa náročný víkend. Český jezdec nastoupí do závodů MS superbiků na britském okruhu v Donington Parku. Bude ho zranění omezovat?

„Cítím se dobře. Překvapilo mě, jak se to rychle zotavuje. Už jsem se dokonce na motorce svezl,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing. Zároveň však přiznává: „Po cvičení nebo po jízdě bolí nejvíce okolí kosti. S prášky proti bolesti bych to ale měl zvládnout,“ ujistil dvacetiletý motocyklista.

Hned po zranění si vůbec nepřipouštěl, že by se nepostavil s motorkou na start. Oliver König intenzivně rehabilitoval a postupně ruku zatěžoval. A dokonce už týden po nehodě dokázal v tréninku udělat klik. „Když jsem to týmu ukazoval, nemohli tomu uvěřit. Myslím, že jsou překvapení, v jaké jsem kondici. Mám z toho radost, protože jsem dřel, abych Anglii zvládl odjet,“ dodal talentovaný závodník, který je prvním rokem mezi elitou.

Ruku léčil tak, že ji měl dva až tři dny zafixovanou kvůli stehům. Od třetího dne už ji mohl používat v běžných činnostech. Často s rukou pracoval se svým fyzioterapeutem Karlem Holánem, zatěžoval ji také na aquaerobiku na Brumlovce. „Občas po cvičení vznikne hematom, což je věc, která bolí nejvíce. Nedělají tomu úplně dobře otřesy, takže by nebylo ideální, kdybych s motorkou spadl. Jinak je to v pohodě,“ popisoval König, který má v ramenou šest titanových šroubů.

Na trať v Donignton Parku se těší, odjel tam už dva závodní víkendy. „Je rychlá, jsou tam i technické pasáže. Co jsem koukal tak počasí taky nevypadá špatně, protože upřímně na vodě by se mi po tom zranění jezdit nechtělo,“ přiznal jezdec z týmu Orelac Racing, který si nedává žádné malé cíle. „Rozhodně to nechci jen důstojně odjet. Bude to můj pátý letošní závodní víkend v superbicích, všichni chtějí vidět progres.“

Zároveň moc dobře ví, že po Velké Británií přichází jeho čas… Ano, domácí závod v Mostě. „To vím nejenom já, ale také mí kamarádi, kteří už se mi ozývají. A jsem za to rád, že mají zájem. Jen bohužel nemám tu moc, abych pro každého sehnal lístek,“ vysvětlil König.

Stav MS-Superbike: 1. Alvaro Bautista Ducati 220 bodů; 2. Jonathan Rea Kawasaki 184; 3. Toprak Razgatlioglu Yamaha 141; 4. Andrea Locatelli Yamaha 108; 5. Iker Lecuona Honda 99; 6. Michael Rinaldi Ducati 92; 7. Alex Lowes Kawasaki 75; 8. Axel Bassani Ducati 68; 9. Xavi Vierge Honda 63; 10. Scott Redding BMW 48; 11. Loris Baz BMW 45; 12. Garrett Gerloff Yamaha 34; 13. Philipp Öttl Ducati 20; 14. Eugene Laverty BMW 18; 15. Roberto Tamburini Yamaha 18; 16. Luca Bernardi Ducati 15; 17. Lucas Mahias Kawasaki 14; 18. Xavi Fores Ducati 12; 19. Michael van der Mark BMW 11; 20. Ilya Mikhalchik BMW 10; 21. Kohta Nozane Yamaha 9; 22. Christophe Ponsson Yamaha 8; 23. Leon Haslam Kawasaki 3; 24. Leandro Mercado Honda 1. A dále: Oliver König Kawasaki 0Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama