Reklama

Jorge Navarro nástupcem Aegertera

Po šesti letech závodění v Grand Prix v kubatuře Moto2 přechází Španěl Jorge Navarro (26) na sezónu 2023 do šampionátu WorldSSP, kde bude závodit v mistrovském týmu Ten Kate Racing místo Dominique Aegertera.

Švýcar Domi Aegerter 2023 pojede v MS-Superbike jako týmový kolega Remyho Gardnera v GRT Yamaha, a na to musel supersportový tým Team Ten Kate Yamaha pochopitelně reagovat.

Nyní to bylo potvrzeno i pro veřejnost, že nástupcem švýcarského šampiona bude 26-letý Španěl Jorge Navarro.

Navarro přišel 2012 do MS-Moto3, od roku 2017 závodí v Moto2. Dva závody Moto3 dokázal vyhrát, devětkrát byl odmávnut v Top-3. V Moto2 získal celkem deset pódiových umístění, ale vyhrát zatím nedokázal.

2016 skončil celkově třetí v MS-Moto3 s motocyklem Honda, 2019 potom čtvrtý se strojem Speed-up v Moto2.

2022 závodí Navarro za Team Flexbox HP40 majitele Sita Ponse. Před závodem v Buriramu je s 83 body celkově na P12.

Kdo bude druhým jezdcem je hodně otevřená otázka...Vše samozřejmě záleží především na to, kolik sponzorských bude k dispozici a zda si tým bude moci dovolit dva špičkové jezdce.

Pokud bude dostatečný peněžní budget, tak se hodně hovoří o Stefano Manzim (aktuálně pátý), současně jezdícím za Dynavolt Triumph. Ve hře je samozřejmě také Niki Tuuli (aktuálně desátý)...

Pokud by to měli být jezdci s dostatečně silným sponzorem v zádech, tak týmový šéf Kervin Bos jedná s jezdci jako jsou třeba Leonardo Taccini nebo Marcel Brenner.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama