Reklama

Jezdecké rošády u Pederciniho

Jezdecké rošády v týmu Pedercini Kawasaki v šampionátu WorldSBK zřejmě budou pokračovat i letos. Ještě, než se podíváme na letošní plány majitele týmu Lucia Pederciniho, tak se jen stručně podívejme na průřez loňskou sezónou:

Jen připomínám, že vloni se postupně vystřídali v tomto italském rodinném týmu «OUTDO TPR Team Pedercini» následující jezdci a vezměme to pěkně od konce sezóny 2021: Tím posledním v řadě byl náš Oliver König, «stabilním pilotem» byl delší časové období totiž Belgičan Loris Cresson (ten začal za Pederciniho i sezónu letošní), a dále se na druhém motocyklu postupně vystřídali Argentinec Luciano Ribodino, jeho krajan Marco Solorza, před nimi to byli Ital Samuele Cavalieri, Brit Luke Mossey, v Mostě a na okruhu Navarra řídil tento druhý motocykl Američan Jayson Uribe, v Barceloně, Jerezu a v Portimão to byl Australan Lachlan Epis. Na některých závodních víkendech se ale nepodařilo druhý motocykl pronajmout, takže třeba proto neměl Oliver König v Indonésii na okruhu «Pertamina Mandalika Circuit» žádného týmového kolegu.

Jen podotýkám, že s výjimkou Mosseyho ani jeden z výše jmenovaných nebodoval. Prostě, kdo zaplatil a chtěl si zajet závody mistrovství světa Superbike, tak ten tuto šanci mohl využít.

Mimochodem: Odchod Australana Lachlana Epise uvítali i ostatní soupeři, on byl totiž tak pomalý, že byl na trati velkým nebezpečím pro ostatní.

Na okruhu Circuito San Juan Villicum tedy v šampionátu MS-Superbike debutoval lokalmatador Luciano Ribodino.

No a letos to zatím probíhalo a probíhá následovně: Od rozchodu s Lorisem Cressonem nemá Team Pedercini Kawasaki žádného stabilního pilota, a to do konce sezóny 2022 chybí ještě 10 závodních víkendů (tedy 30 závodních jízd), tým má k dispozici dva motocykly (Kawasaki ZX-10RR) a tak by mělo být plánování a nasazení jezdců následující.

Vše začalo po sezonní premiéře v Aragonu doslova jako když vybouchne bomba: Team Pedercini Kawasaki se okamžitě rozešel s Lorisem Cressonem, neboť Belgičan neplatil sponzorské příspěvky.

Jen připomínám: Vzápětí se přihlásili další osoby, kterým Loris a jeho otec Didier dluží rovněž peníze (mechanici, pomocný personál atd.)

Pro druhý závodní víkend v Assenu byl doslova «přes noc» angažován Leon Haslam a zkušený Angličan dojel ve druhém závodě jako 13., tedy získal 3 body do tabulky.

Rutinér Haslam pojede rovněž v Misanu, Donington Parku, Mostě a v Portimao za Pederciniho.

Týmový šéf Lucio Pedercini ale musí obsadit ještě šest závodních víkendů: V Estorilu 20.–22. května bude na motocyklu ZX-10RR sedět Isaac Vinales. 28-letý Španěl je bratrancem továrního pilota Aprilie z MotoGP Mavericka, který má na svém kontě zatím 31 závodů MS-Superbike a 27 v prostřední kubatuře Supersport. Pro letošní rok měl Isaac Vinales uzavřenou smlouvu s týmem Yamaha Motoxracing do WorldSBK. K tomu však nedošlo, tým se údajně rozpadl. Pak se nečekaně objevil na startu s Italem Roberto Tamburinim a ten už má na svém kontě devět bodů.

Následujícími závody šampionátu jsou Estoril, Misano, Donington Park a Most. Po letní přestávce následuje v září Magny-Cours. Pro poslední závody ještě Pedercini hledá jezdce, a to má v záloze také druhý motocykl Kawasaki ZX-10RR.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama