IRRC - Frohburg: Danny Webb zůstal neporažen

Tradiční německý okruh «Frohburger Dreieck» byl dějištěm letošního finále IRRC, které se jelo jako «Joey Dunlop Open». O šampionech už bylo rozhodnuto na předešlém závodě v Hořicích a stali se jimi Francouz Matthieu Lagrive v IRRC-Supersport a Brit Danny Webb v IRRC-Superbike.

27-letý Brit Danny Webb nenašel letos přemožitele ani v jednom z 11 odjetých závodů IRRC-Superbike, když ten 12. musel být kvůli nepříznivému počasí zrušen.

Ve finálovém závodě International Road Racing Championship, tedy «Joey Dunlop Open» se poprvé v historii postavili na stupně vítězů pouze Irové (Britové), když vyhrál Danny Webb a dále dojeli Derek Sheils jako druhý a Davey Todd na místě třetím. Lokalmatador Didier Grams obsadil místo čtvrté a Top-5 dokompletoval Marek Červený. Šestý skončil velký bojovník Erno Kostamo z Finska (jel se dvěma zlomenými prsty po pádu v tréninku) a v Top-10 se z Čechů umístil pouze - po zranění comeback slavící - Kamil Holán jako desátý.

IRRC Superbike Frohburg – Race 1: 1. Danny Webb (GBR-BMW), 2. Derek Sheils (IRL-BMW), 3. Davey Todd (GBR-BMW), 4. Didier Grams (GER-BMW), 5. Marek Červený (CZE-BMW), 6. Erno Kostamo (FIN-BMW), 7. David Datzer (GER-BMW), 8. Lukas Maurer (SUI-Kawasaki), 9. Jamie Coward (GBR-BMW), 10. Kamil Holán (CZE-BMW), 11. Aleš Nechvátal (CZE-Yamaha), 12. Tomáš Borovka (CZE-Yamaha), 13. Rico Löwe (GER-BMW), 14. Juha Kallio (FIN-BMW), 15. Timo Schönhals (GER-Yamaha), 16. Rob Van Eijs (NED-Kawasaki), 17. Hannes Engl (AUT-Kawasaki), 18. Dean Osborne (GBR-Kawasaki), 19. Hanno Brandenburger (GER-Suzuki), 20. Ryan Trocherie (FRA-Kawasaki), 21. Jürgen Welsing (GER-Suzuki), 22. Eddy Maniguet (FRA-Kawasaki), 23. Paul Manx (GER-BMW), 24. Robert Heitzinger (AUT-Suzuki).

V celkovém pořadí IRRC-Superbike 2018 je následující stav: 1. Danny Webb (GBR-BMW) - 275 bodů; 2. Didier Grams (GER-BMW) - 183; 3. Erno Kostamo (FIN-BMW) - 173; 4. Marek Červený (CZE-BMW) - 164; 5. David Datzer (GER-BMW) - 86. A dále: 7. Tomáš Borovka (CZE-Yamaha) - 78; 8. Aleš Nechvátal (CZE-Yamaha) - 78; 13. Pavel Tomeček (CZE-Kawasaki) - 37; 15. Kamil Holán (CZE-BMW) - 26).

První závod IRRC-Supersport vyhrál Danny Webb, za ním se umístili Laurent Hoffmann (Kawasaki), Matthieu Lagrive (Yamaha), Thomas Walther (Yamaha), Lukas Maurer (Kawasaki) a Kamil Holán (Yamaha). .

Před druhým závodem se počasí tak zhoršilo - déšť a vítr, že Danny Webb na start nenastoupil. Vyhrál šampion IRRC-Supersport 2012 a 2013 Laurent Hoffmann, se ztrátou pouhých 0,036 sec. skončil druhý letošní protagonista Matthieu Lagrive a stupně vítězů doplnil Thomas Walther...Na 5. místě byl odmávnut Kamil Holán.

V celkovém pořadí IRRC-Supersport 2018 je následující stav: 1. Matthieu Lagrive (FRA-Yamaha) - 251 bodů; 2. Laurent Hoffmann (BEL-Kawasaki) - 208; 3. Thomas Walther (GER-Yamaha) - 185. A dále: 17. Kamil Holán (CZE-Yamaha) - 38.