IRRC Chimay: Pódia pro Najmana a Červeného

Lukas Maurer se jako první Švýcar v historii šampionátu IRRC Superbike stal vítězem a na okruhu «Circuit de Chimay» dokonce dvojnásobným. Dvakrát druhý byl odmávnut Němec Didier Grams a jedno pódiové umístění získal náš Marek Červený.

Už v tréninku se ukázalo, že o vítězství v IRRC Superbike v Chimay rozhodnou mezi sebou Didier Grams nebo Lukas Maurer, přičemž Grams získal Pole-Position. Nizozemec Joey Den Besten a Čech Marek Červený dokompletovali první řadu gridu.

Maurer vedl před Červeným a Gramsem, když došlo k prvnímu přerušení závodu. Po novém startu vedl 5 kol Maurer, pak se ale nejrychlejším kolem závodu dostal do čela Grams. Ovšem Maurer dokázal kontrovat a o 0,259 sekundy jako první Švýcar dokázal vyhrát.

Rovněž ve druhém závodě nejlépe odstartoval Maurer a ačkoliv se Grams pokoušel zaútočit, tak se mu Maurera nepodařilo předjet. Se ztrátou 7 sekund vyhrál boj o třetí místo Marek Červený, zatímco Joey Den Besten se musel spokojit s místem čtvrtým.

IRRC Superbike Chimay - Race 1: 1. Lukas Maurer (CH), Kawasaki, 5 kol za 8:20,854 min. 2. Didier Grams (D), BMW, 0,259 sec. zpět. 3. Joey Den Besten (NL), Suzuki, +1,450 sec. 4. Marek Cervený (CZ). 5. Laurent Hoffmann (B), oba BMW. 6. Johannes Schwimmbeck (D), Kawasaki...12. Aleš Nechvátal (CZ) Yamaha; 13. Kamil Holán (CZ) Kawasaki.

IRRC Superbike Chimay - Race 2: 1. Maurer, 8 kol za 13:18,087 min. 2. Grams, 0,190 sec. zpět. 3. Cervený, +7,455 sec. 4. Den Besten. 5. Hoffmann. 6. Virgil Bloemhard (NL), Kawasaki...10. Holán; 11. Nechvátal.

Průběžné pořadí: 1. Maurer 50 bodů; 2. Grams 40; 3. Červený 29; 4. Den Besten 29; 5. Hoffmann 22...10. Holán 12; 11. Nechvátal 12.

Francouz Pierre Yves Bian odstartoval v Chimay dvojnásobným vítězstvím sezónu IRRC Supersport 2021.

Začátek sezóny IRRC Supersport byl hodně turbulentní a na čele byl nejrychlejší jezdec z tréninku Pierre Yves Bian (Kawasaki), za ním jel český Rookie Petr Najman. Po 4 kolech byly vyvěšeny červené vlajky. I po druhém startu po hodně dlouhé přestávce byly brzy vyvěšeny červené vlajky a tak platilo konečné pořadí po pouhých 2 odjetých kolech.

Ve druhé jízdě kubatury Supersport vyhrál opět Pierre Yves Bian, před 2 roky vítěz soutěže při Manx Grand Prix na Isle of Man v kategorii Newcomer. Ilja Caljouw odrazil všechny útoky našeho Rookieho Petra Najmana a projel cílem před ním jako druhý.

IRRC Supersport Chimay - Race 1: 1. Pierre Yves Bian (F), Kawasaki, 2 kola za 3:35,798 min. 2. Ilja Caljouw (NL), Yamaha, 7,768 sec. zpět. 3. Christian Schmitz (D), +8,608 sec. 4. Cyril Lecocq (F). 5. Jerome Bagard (F). 6. Yann Galli (F), všichni Yamaha.

IRRC Supersport Chimay - Race 2: 1. Bian, 8 kol za 13:47,866 min. 2. Caljouw, 2,261 sec. zpět. 3. Petr Najman (CZ), +3,622 sec, Triumph. 4. Schmitz. 5. Lecocq. 6. Anders Blacha (DK), Yamaha.

Průběžné pořadí: 1. Bian 50 bodů, 2. Caljouw 40, 3. Schmitz 29; 4. Lecocq 24; 5. Bagard 20...8. Najman 16.