Imola 2017: Jak na strašidelném zámku

Závodní víkend MS-Superbike v Imole probíhal hodně chaoticky, několik přerušení a restartovaných závodů se postaralo o hodně dlouhé zpozdění. A co všechno se vlastně událo?Zde je časový přehled!

Závodní víkend v Imole je Highlightem v kalendáři MS-Superbike a tato tradice zůstala zachována také v sezóně 2017. Po řadě pádů a jiných událostech byly závody mnohokrát přerušeny, starty posunuty a zkrácena závodní vzdálenost.

Pozitivní z hlediska diváků: Bylo jim nabídnuto za jejich zaplacené vstupné daleko více, než očekávali. V pěti závodech čtyř kubatur se odehrálo celkem deset startů, nedělní program trval o 2 hodiny déle.

Negativní z hlediska jezdců: Při celkem 26 závodních crashích se řada jezdců zranila lehce či hůře. Nejvíce byl postižen Ital Luca Marconi při závodě ME-STK 1000.

Zajímavé: Nejmladší startovní pole dle věku bylo v nové kubatuře MS-Supersport 300 a mladíci se chovali nejvíce disciplinovaně!

Závod 1 MS-Superbike (sobota):
13.33 hod. - V 14. kole došlo ke kontaktu mezi Alexem Lowesem (Yamaha) a Eugene Lavertym (Aprilia), přitom došlo k poškození brzd na Aprilii – bez účinných brzd skočil severní Ir při rychlosti přes 200 km/hod. ze svého motocyklu, který se absolutně neřiditelný vřítil do svodidel a nárazem se proměnil v hořící balón. Závod byl přerušen a pořadí bylo určeno po 12. průjezdu startem/cílem.

Závod MS-Supersport (neděle):
11.30 hod. - start byl posunut, neboť jeden z jednoho motocyklu během zaváděcího kola unikal olej.
11.43 hod. – závod byl zkrácen na 16, místo původně plánovaných 17 kol
11.45 hod. – crash Roberta Rolfa v šikaně před pasáží start/cíl – na trati se ocitly po pádu kameny, závod byl přerušen.
12.07 hod. – druhý start
12.12 hod. – hromadný crash, ve kterém byli zapleteni Rolfo, Watanabe a Malone – další přerušení závodu, trať musela být znovu čistěna
14.41 hod. – třetí start
14.43 hod. – Corradi a Ryde crashe.
14.51 hod. – crash Tuuli.
15.04 hod. – konec závodu.

Závod MS-Supersport 300
15.41 hod. – start závodu se zpožděním 1.20 hod.
15.42 hod. - Gaicomini a Ferreira crashe.
16.04 hod. – Patova crash.
16.09 hod. – konec závodu.

Závod 2 MS-Superbike
13.00 hod. – start.
13.02 hod. – defekt motoru na Grillini-Kawasaki Ayrtona Badoviniho. Protože na trati zůstal olej, byl závod přerušen.
13.41 hod. – druhý start.
13.45 hod. - Leon Camier crash.
13.46 hod. - Alex De Angelis crash.
14.14 hod. – konec závodu.

Závod ME-Superstock-1000
16.31 hod. – start se zpožděním 1.15 hod.
16.35 hod. – Jones a Marconi kolidovali – přerušení závodu z bezpečnostních důvodů.
16.55 hod. – druhý start.
16.57 hod. – crashe Nocca a Mosera – trať se musela znovu čistit, další přerušení závodu.