Reklama

IDM*Superbike pokračuje v Assenu

Závodní seriál IDM*Superbike si hodně pospíšil a už tuto neděli se jede další závod - tentokrát v nizozemském Assenu. Hodně rušno je ale v zákulisí po sporné diskvalifikaci našeho Jana Halbicha ve druhé jízdě na Schleizu.

Při druhém závodě na Schleizu byla v poslední šikaně vyvěšena žlutá vlajka a český jezdec Jan Halbich dle ředitelství závodu předjížděl při jejím vyvěšení.

Takže po vyhlášení vítězů byl Jan Halbich z týmu HRP Jense Holzhauera potrestán posunutím ve výsledcích o pět míst dozadu a tým musel zaplatit pokutu 130 Euro. Třetí místo včetně poháru tak získal Florian Alt z týmu Yamaha MGM týmového šéfa Michaela Galinskeho.

Ovšem nic nebylo zas tak černobílé, a jelikož neexistuje žádný důkaz, že by se Halbich provinil, tak se to odrazilo i na vzájemném vztahu mezi Galinski a Holzhauerem.

Vše vyprovokoval Galinski, který celou situaci viděl z boxové uličky a šel potom k ředitelství závodu s dotazem, jak se to bude řešit. Vše bylo odkázáno na video a Galinski informoval Jense Holzhauera.

Jan Halbich a Jens Holzhauer ale mají na celou situaci úplně jiný názor: „Žlutou vlajku jsem uviděl až v posledním okamžiku a chtěl jsem jet trochu obloukem doprava. V tom okamžiku do mě narazil zezadu Alt“, popisuje situaci Halbich.

„Jan začal na tomto místě brzdit poněkud dříve než předtím, aby ho nikdo nepředjel. Přitom do něho narazil zezadu Alt a trefil jak jeho motocykl, tak horní část jeho těla. A také ho přitom předjel. Takže celá situace byla jasná. Alt předjel Jana při vyvěšení žluté vlajky“, je pevného názoru Holzhauer.

Neexistuje ale žádné video, které by celou situaci ukázalo a vše se pouze rozhodlo na základě výpovědi traťového komisaře, který tvrdí, že v inkriminovaném okamžiku měl Alt své přední kolo vpředu.

Písemný protest Holzhauera byl dodnes ignorován a na telefonický dotaz nebyla vyslovena žádná rozhodující odpověď.

SUPERBIKE IDM 2016 - průběžné pořadí

01- Marvin Fritz – Bayer Bikerbox Langenscheidt – Yamaha YZF R1M – 190 bodů
02- Mathieu Gines – Van Zon Remeha BMW – BMW S1000RR – 158
03- Florian Alt – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – 121
04- Jan Halbich – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR SP – 105
05- Bastien Mackels – Wilbers BMW Racing – BMW S1000RR – 100
06- Max Neukirchner – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – 78
07- Ireneusz Sikora – Wilbers BMW Racing – BMW S1000RR – 69
08- Lukas Trautmann – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – 45
09- Christoph Kasberger – Team Kasberger – Yamaha YZF R1M – 43
10- Carl Berthelsen – Team Berthelsen – Suzuki GSX-R 1000 – 18
11- Sergii Grygorovych - Cossacks Racing Team- BMW S1000RR - 17Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama