Reklama

Hořice letos definitivně zrušeny

Tradiční závody v Hořicích se letos neuskuteční, dnešní TZ definitivně pohřbila naděje motocyklových fanoušků, že se v náhradním termínu pojedou jak «300 zatáček Gustava Havla», tak «International Road Racing Championship», ve dnech 15. a 16. srpna.

„Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nuceni zrušit plánovaný závod 300 Zatáček Gustava Havla + IRRC, který se měl konat v náhradním termínu ve dnech 15. a 16. 8. 2020.

Podmínky, za kterých by bylo možné podnik uspořádat s přítomností diváků, jsou na hořickém přírodním okruhu nerealizovatelné, zejména v oblasti požadavků na divácké sektory a parkoviště závodních strojů.

Rovněž nejistota spojená s finančním zajištěním celé sportovní akce je natolik veliká, že by se pouze zvýraznila velikost aktuální ztráty v hospodaření AMK Hořice, což by s velkou pravděpodobností znemožnilo uspořádat motocyklové závody v následujících letech.

Doufáme, že 58. ročník 300 Zatáček Gustava Havla a 29. ročník České Tourist Trophy + IRRC bude možné realizovat v roce 2021 a že se tak budeme moci všichni setkat v Hořicích v následujícím roce.“, zní oficiální stanovisko výboru AMK Hořice.

«International Road Racing Championship» se tak letos neuskuteční, po odřeknutí závodů v Hengelu, Imatře a Chimay se tedy nepojede ani v Hořicích. Německý Frohburg (19.- 20. září) se možná uskuteční, ale pouze jako jednorázový závod.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama