Reklama

Honda potvrdila Viergeho a Lecuonu

Pro pravidelné a pozorné čtenáře našeho webu to není sice žádné překvapení, ale HRC dnes oficiálně potvrdila, že místo dvojice Alvaro Bautista - Leon Haslam budou dva motocykly Honda CBR1000 RR-R v oficiálním týmu HRC pilotovat Španělé Xavi Vierge a Iker Lecuona.

Zatímco Španěl Alvaro Bautista se po dvou letech vrací k oficiálnímu týmu Aruba.it Racing - Ducati a na motocykl Ducati Panigale V4 R, tak jeho dosavadní týmový kolega Leon Haslam (38 let) - během 313 startů (11 kompletních sezón) v WorldSBK získal celkem 45 pódií a 5x vyhrál - se bude muset spokojit pouze se závoděním v britském šampionátu BSB.

Oba dva jejich nástupci Xavi Vierge a Iker Lecuona ještě nikdy v šampionátu MS-Superbike nezávodili a s motocykly této kubatury tak nemají vůbec zkušenosti. Stejně pro něho budou absolutní novinkou pneumatiky Pirelli. To samozřejmě dobře ví i týmový manažer Leon Camier.

Nyní tedy budou Xavi Vierge a Iker Lecuona oficiálními piloty Honda Racing Corporation.

Zkušenější z této dvojice Xavi Vierge (24 let) má na svém kontě celkem 108 startů v Grand Prix Moto2.

Jeho krajan Iker Lecuona (21 let) zatím absolvoval 83 závodů Grand Prix (55 v Moto2 a 28 v MotoGP).Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama