GP Macau: Vítězem nakonec prohlášen Rutter

Aby nebyla přerušena historická „Zlatá kniha“ vítězů motocyklového závodu Grand Prix Macau, tak byl vítězem 53. ročníku prohlášen Michael Rutter a bylo to jeho celkově deváté vítězství v tomto závodě!

A proč zrovna Rutter? Po crashi Marka Červeného a Rod Hodsona byl znovu odstartován zkrácený závod na 8 kol, ovšem hned ve druhém kole došlo k hromadné havárii 6 jezdců v zatáčce Police, do které byli zapleteni Němec Didier Grams, Kanaďan Dan Kruger, Brit Phillip Crowe a dva Irové Derek Sheils a Michael Sweeney.

Byl proto hodně překvapivě uznán jako výsledek celého závodu stav po prvním kole a 47-letý Brit tak mohl oslavit už 9. vítězství na tomto okruhu.

Suncity Group Macau Motorcycle Grand Prix 2019: 1. Michael Rutter (GB), Honda, 1 kolo za 2:31,724 min. 2. Peter Hickman (GB), BMW, 0,298 sec. zpět. 3. David Johnson (AUS), Ducati, +8,61 sec. 4. Davey Todd (GB), BMW. 5. Lee Johnston (NIR), BMW. 6. Ian Hutchinson (GB), BMW. 7. Horst Saiger (A), Yamaha. 8. Gary Johnson (GB), BMW.