Dnešní testy MotoGP na Masarykově okruhu

LIVE Z MASECU - průběžně aktualizováno: Na Masarykově okruhu se dnes konají testy královské kubatury MotoGP, ale olejová skvrna v T11 do 12 hod. moc testování neumožnila. Pak se ale vše vyčistilo a v Brně se testovalo naplno.

12.00 hodin: Po včerejším závodě, který vyhrál hodně překvapivě Cal Crutchlow, se dnes od deseti hodin konají testy královské kubatury. Protože ale v T11 byla hodně velká olejová stopa, tak musely být testy přerušeny a na trati se tak do 12 hodin objevil pouze jeden jezdec - shodou okolností včerejší vítěz Cal Crutchlow a ten zajel čas 2:00,74.

30letý Brit tak včera přerušil 35let trvající přestávku od posledního vítězství této země v MS Grand Prix královské kubatury.

Po svém out-lapu zajel 2:03,380 min, ve 4. kole se ale zlepšil na 2:00,074 min, a po 5. pomalém kole (2:10,546 min) zajel do boxu týmu LCR, vzápětí byly vyvěšeny červené vlajky kvůli olejové stopě v T11. A od té doby se trať čistila, tedy až do 12 hodin.

A bylo také rozhodnuto, že se testy kvůli této nepříjemnosti prodlouží o 30 minut, tedy do 18.30 hod.

Brno-Test, pondělí 22. srpna, 12.00 hodin

01- Cal Crutchlow – LCR Honda – Honda RC213V - 2:00,074

Po Crutchlowovi vyrazil na brněnský okruh Tito Rabat a Live-Timing nám dlouho nabízel pouhé tyto dva jezdce a jejich časy. Teprve kolem 14. hodiny vyjeli na trať piloti továrního týmu Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, stejně jako duo Repsol-Hondy Marc Márquez a Dani Pedrosa. Umoudřilo se i počasí, bylo o poznání tepleji a utišil se také vítr.

lorenzo test motogp brno rossi test motogp brno lowes test motogp brno

Tři hodiny před koncem dnešního testování byli na čele jezdci s motocykly s továrními motocykly Yamaha Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, za kterými se časově zařadil včerejší vítěz Cal Crutchlow. Marc Marquez a Maverick Vinales kompletovali Top-5.

11- Tito Rabat – Estrella Galicia 0,0 Marc VDS – Honda RC213V – 1:58.739

Dvě hodiny před koncem dnešního testování si své pozice na čele časové tabulky vyměnili Rossi a Lorenzo, za nimi byl třetí Vinales a následovali P. Espargaro a Redding, což bylo aktuální složení Top-5.

11- Danilo Petrucci – Octo Pramac Yakhnich – Ducati Desmosedici GP15 - 1:58.421

Hodinu před koncem se na absolutní špici nic nezměnilo, na trati se ale objevil Alex Lowes, který vyhrál letos pro Yamahu 8h Suzuka a tento test dostal za odměnu. 25letý Brit, aktuálně 11. jezdec WorldSBK - měl ale na závěr testů lehký pád.

12- Alex Lowes – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 - 2:02.874

Během poslední hodiny se v pořadí změnily pouze některé pozice, Marc Marquez ukončil testy v Top-3, za něho se prodral včerejší vítěz Cal Crutchlow a Top-5 tedy uzavřel Maverick Viňales. Až na P7 - za Smithe - se propadl Dani Pedrosa, a absolutní Rookie MotoGP Alex Lowes zrychlil na 1:59.558, takže jeho ztráta na lídra Lorenza byla nakonec 4.164 sec. Pouhých 18 kol dnes odtestoval Petrucci, když ho zradil jeho motor.

Brno-Test, pondělí 22. srpna, konec testů v 18.30 hodin

01- Jorge Lorenzo – Movistar Yamaha MotoGP – Yamaha YZR M1 - 1:55.394 (v 22. kole z 43 kol celkem)
02- Valentino Rossi – Movistar Yamaha MotoGP – Yamaha YZR M1 - 1:55.765 (57/60)
03- Marc Marquez – Repsol Honda Team – Honda RC213V - 1:56.148 (39/48)
04- Cal Crutchlow – LCR Honda – Honda RC213V - 1:56.273 (56/63)