Další kolo Red Bull Rookies Cupu - v Mugellu

Populární závodní seriál Red Bull Rookies pokračoval tradičně v Mugellu, na okruhu «Autodromo Internazionale del Mugello», kde vyhráli Maximo Quiles a Collin Veijer, celkově pak vede Jose Rueda.

V sobotu začalo přesně s otevřením boxové uličky pršet, start musel být odložen a motocykly KTM RC 250 R vyjely s mokrým obutím. Dvojice Ir Casey O´Gorman a Francouz Gabin Planques si vypracovala náskok 8 sekund, ovšem v L5 havaroval vedoucí Planques po highsideru, o 2 kola později pak 14-letý O´Gorman. A o 3 kola později měl crash leader závodu Comac Buchanan a vítězem se tak stal 14-letý Španěl Maximo Quiles z P17 na startovním roštu. Druhý byl odmávnut Buasri a jako třetí projel pod šachovnicovým praporkem Rico Salmela. Až na P11 se umístil lídr šampionátu Jose Rueda, ale ziskem 5 bodů si udržel celkové vedení.

V neděli se na suchu prosadil Nizozemec Colin Veijer - rozhodl až Foto-Finish - proti Pole-Setterovi Fiilipo Fariolimu (17 let) z Itálie, stupně Top-3 doplnil Tatchakorn Buasri z Thajska.

10. Aditama, + 1,593

Stav po 5 ze 14 závodů:1. Rueda 101 bodů. 2. Veijer 96. 3. Quiles 71. 4. Buasri 65. 5. O´Gorman 58. 6. Lunetta 53. 7. Piqueras 51. 8. Salmela 50. 9. Farioli 46. 10. Voight 32. 11. O´Shea 31. 12. Ruda 27. 13. Planques 25. 14. Rosenthaler 25. 15. Luciano 25. 16. Aditama 22. 17. Shahril 22. 18. Moodley 10. 19. Roultone 9. 20. Buchanan 4. 21. Venturini 4. 22. Heinrich 3. 23. Mihaila 3. 24. Mizera 2.