Cesar Chanal podlehl těžkým zraněním

Další obětí letošní obnovené Tourist Trophy se stal pilot sidecaru #39 Cesar Chanal, který podlehl těžkým zraněním v nemocnici.

Havárie se stala během zahajovacího dne Tourist Trophy 2022 v závodě sidecarů v úseku «Ago´s Leap», kde TT-Newcomer César Chanal/Olivier Lavorel havarovali. Nyní oznámil Chanalův otec, že jeho syn Cesar Chanal zemřel v noci ze 7. na 8. června v nemocnici Noble´s Hospital v Aintree.

35-letý Olivier Lavorel naproti tomu bojuje o život v nemocnici, ačkoliv dle původní zprávy zemřel údajně přímo na místě.

Chanal/Lavorel byli Newcomer na trati Snaefell Mountain Course, ve francouzském šampionátu side ale mnohokrát vyhráli a získali řadu dalších pódiových umístění.

Chanel je tak další letošní obětí motocyklových závodů Tourist Trophy, celkově v historii TT už 263. Letošní Tourist Trophy se koná po tříleté přestávce a počtem lidských obětí během jednoho týdne patří k těm nejvíce tragickým událostem historie TT.