Reklama

Cavalieri pojede místo Rabata

Pro posledních pět závodních víkendů v MS-Superbike 2021 angažoval Team Barni Ducati italského jezdce Samuele Cavalieriho. Tento 24-letý jezdec začal letošní sezónu za Pedercini Kawasaki.

Po 8 závodních víkendech se předčasně skončila - prozatímně? - kariéra Tito Rabata v šampionátu WorldSBK. Toto bylo celkem očekávané a pouze otázka času. Za tým Barni Ducati dojel Tito Rabat nejlépe na P9 v prvním závodě v Estorilu, se ziskem 38 bodů se bývalý pilot MotoGP a exmistr světa Moto2 skromně krčí až na 15. místě z 22 stabilních pilotů tohoto šampionátu.

Od Barcelony v polovině září a pro zbylých 15 závodů angažoval týmový šéf Marco Barnabo tedy Samuele Cavalieriho, který pojede už následující závody v Barceloně a v Magny-Cours.

První tří závodní víkendy v této sezóně závodil Cavalieri za tým Outdo Kawasaki, pak byl z týmu Lucia Pederciniho propuštěn, neboť nebyl schopen dostát svým finančním závazkům.

Od té doby závodil Cavalieri v Itálii v seriálu National Trophy Big Sport s motocyklem Ducati Panigale V2 955 v týmu Schacht Racing Team by Barni.

Samuele Cavalieri zatím odjel v MS-Superbike celkem 18 závodů v sezónách 2019/2021: 9 na Kawasaki a 9 na Ducati. Nejlépe zajel 2019 v Misanu, kde se dvakrát umístil na P13 za tým Motocorsa Racing, což byly jeho zatím jediné body v šampionátu WorldSBK.

2018 byl Barni Ducati nejlepším privátním týmem v MS-Superbike, tehdy ještě twinem o objemu 1200-ccm: Javier Fores stál pětkrát na stupních vítězů a celkově dokončil šampionát na skvělém 7. místě.

Následující jezdci v týmu: Michael Rinaldi, Samuele Cavalieri, Marco Melandri, Matteo Ferrari a Tito Rabat na tyto úspěchy - už se čtyřválcem Panigale - se těmto výsledkům nepřiblížili.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama