Reklama

Andrea Iannone pojede 2024 mistrovství světa Superbike

Andrea Iannone se rozhodně vrátí v roce 2024 jako aktivní závodník. Ital, kterému vyprší pozastavení činnosti na konci letošního roku, se příští sezónu vrátí jako jezdec v mistrovství světa FIM Superbike s jedním ze satelitních týmů Ducati.

Jeho příběh je všeobecně známý. Andrea Iannone narazil na dopingovou kontrolu v roce 2019 po Velké ceně Malajsie v Sepangu. Po velkém rozruchu byl pilot MotoGP, který byl v té době zaměstnán u Aprilia Racing, suspendován na čtyři roky.

Toto pozastavení vyprší v prosinci tohoto roku, což znamená, že Ital bude mít od sezóny 2024 opět nárok na účast v závodech. Velkou otázkou tedy bylo, zda Iannoneho znovu uvidíme jako aktivního silničního jezdce, a tedy v jaké soutěži, kategorii a s jakým výrobcem či týmem.

V pátek během prvního dne «Gran Premi Monster Energy de Catalunya» na mnohé z těchto otázek odpověděl Luigi Dall’Igna (generální ředitel Ducati Corse): „Iannone se vrátí v roce 2024 jako jezdec do mistrovství světa FIM Superbike s jedním ze satelitních týmů Ducati.“

Gigi Dall'Igna: „Andrea byl pro Ducati důležitým jezdcem. Když jsem přišel do Ducati, byl prvním jezdcem, který pro Ducati v roce 2016 vyhrál. Andrea je skvělý řidič, řidič s velkým srdcem a mám k němu velký respekt. Jsem proto velmi rád, že se vrátí na Ducati, i když ne přímo pro nás, ale v rámci jednoho z našich satelitních týmů. V tuto chvíli nemohu prozradit mnohem více podrobností, zatím se o tom nechci bavit. Brzy budou další novinky."

Barni Racing, Motocorsa, GoEleven jsou v současnosti tři satelitní týmy Ducati působící v rámci WorldSBK. V roce 2024 bude přidán také MarcVDS Racing, současný tým Moto2 pak společně se Samem Lowesem přejde do mistrovství světa založeného na produkčních strojích. Který z těchto týmů má volné místo v roce 2024 tedy zatím není známo, nejviditelnější variantou se zdá být GoEleven, tým, který aktuálně zaměstnává Philippa Öttla. Nový kontrakt na rok 2024 však Němec zatím nemá.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama