Reklama

Piaggio MyMoover: dodávka s vlastnostmi skútru

Zajímavý dopravní prostředek pro rychlou přepravu zboží v hustém městském provozu přináší Piaggio. Tříkolový skútr MyMoover zvládne řídit téměř každý, díky třem kolům vyniká svojí stabilitou a využít by jej tak mohli nejen při roznáškové službě, ale své uplatnění by mohl nalézt i u firem zabývající se donáškovou službou. Lze jej řídit s řidičským průkazem skupiny B.

Popis odkazu

Tříkolový skútr není na trhu žádným nováčkem a u firmy Piaggio už vůbec ne, ostatně kdo by neznal jejich skútry MP3? Ovšem MyMoover není typickým skútrem, který byste si pořizovali jako dopravní prostředek na denní dojíždění do práce, je přímo určený jako užitkové vozidlo a cílí na firmy s donáškovou a rozvozovou službou. Pokud byste jej chtěli hledat v nabídce Piaggia, tak jej tam ani nenaleznete, mají pro něj vytvořenu speciální webovou stránku.

1 Piaggio MyMoover (1)1 Piaggio MyMoover (2)1 Piaggio MyMoover (3)

MyMoover patří mezi praktická vozidla, díky dvěma kolům vzadu vyniká dobrou stabilitou, kola jsou neustále v kontaktu s vozovkou i když se skútr naklápí. Nástavba se vlastně chová jako váš šikovný spolujezdec, který se nesnaží vyvažovat, ale pěkně se pokládá do zatáčky s vámi a směrem k vám. Bezpečně z něj dosáhnete i na zem, neboť sedlo je ve výšce 760 mm.

Pokud se budete dobře dívat, zjistíte, že na skútru není žádný stojan, ostatně, mít ho plně naložený, tak by se vám s téměř stoprocentní jistotou stejně skácel dolů. Podobně jako má tříkolka MP3 aretaci zadní nápravy, má ji i MyMoover. Jednoduše zastavíte, zatažením páky skútr stabilizujete a můžete v klidu jít odevzdat zboží, které převážíte. Zadní zavěšení se nazývá Roll-Lock, díky kterému zůstávají zadní kola kolmo k vozovce.

1 Piaggio MyMoover (4)1 Piaggio MyMoover (7)1 Piaggio MyMoover (8)1 Piaggio MyMoover (9)

Tříkolový skútr je poháněný čtyřventilovým, kapalinou chlazeným motorem o výkonu 8 kW a točivém momentu 10 Nm. Maximální rychlost, kterou MyMoover dokáže vyvinout je 74 km/h, ostatně provozní hmotnost je 200 kilogramů a to ještě nepočítáme náklad, který povezete. Zajímavé jsou také údaje o zrychlení a spotřebě, z nuly na 30 km/h to zvládne za 5,7 vteřiny, na 60 km/h za 8,5 vteřiny a průměrná spotřeba má být dle výrobce jen 2,7 l/100 km.

Pojďme se podívat na jeho pracovní schopnosti. Na předním nosiči uvezete náklad do hmotnosti až 20 kilogramů, do malé odnímatelné brašny mezi vašimi nohami vám vejde až pětikilový balíček do maximálních rozměrů formátu A3 a do výklopné bedny za vámi, která trůní na místě spolujezdce, můžete naložit až 60 kilogramů. Ta pojme 261 litrů a její rozměry jsou 790 x 760 x 670 mm. Když to tedy spočítáme dohromady, uvezete najednou až 85 kilogramů.

1 Piaggio MyMoover (5)1 Piaggio MyMoover (6)

Proti špatným povětrnostním podmínkám jste chráněni velkým větrným štítem a také chrániči rukou. Skútr je vybaven USB portem a telematickým systémem Targa Telematics, který zajišťuje bezproblémové online připojení. Pomocí „čtečky“ a identifikační karty pro každého uživatele jsou identifikováni zaměstnanci a řídicí středisko vozového parku je informováno o provozním využití stroje. Oprávnění ke spuštění je dáno aktivací pomocí příslušného osobního průkazu.

Kromě toho je MyMoover vybaven tzv. černou skříňkou, která přenáší nejdůležitější informace o jízdě a stavu vozidla v reálném čase. Tyto informace a jejich zobrazení lze přizpůsobit podle přání zákazníka a manažeři vozového parku nebo vedení prodeje je využívají k analýze a optimalizaci denních tras s cílem co nejefektivnějšího využití vozidla MyMoover. Kromě toho černá skříňka v případě nehody automaticky spustí poplachové volání. V případě nehody tak lze okamžitě zajistit pomoc a náhradní vozidlo.

Pořizovací cena skútru MyMoover je 199 900 Kč. Více informací naleznete na stránkách MyMoover.

Zdroj: Piaggio GroupLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama