Reklama

Piaggio Beverly SportTouring 350: elegantní sportovec

V poslední době jsme svědky souboje o největší objem a výkon i v kategorii skútrů. Ovšem ani skupina Piaggio neponechává nic náhodě a střední třídu skútrů oživila novým modelem.

Že se v případě italské značky jedná o největšího evropského výrobce skútrů, o tom není pochyb. Celkem 310 000 prodaných kusů Piaggia Beverly od roku 2001 hovoří za vše. Pro rok 2012 je připraven zcela nový model a jak velí současný trend jeho hlavním povahovým rysem je ještě sportovnější charakter. Ostatně jej plně vystihuje i samotné označení SportTouring 350. Nová třistapadesátka poskytuje výkon více než 33 koní a 32,3 N.m, tedy na úrovni většiny konkurenčních čtyřstovek. Ovšem co se týká hmotnosti, rozměrů, emisních limitů a nákládů na provoz, můžeme srovnávat nový agregát s motory o objemu 300 ccm. Asi nejvíce většina uživatelů ocení nižší spotřebu v porovnání s předchůdcem. Tu výrobce uvádí hodnotou 30 km/l, která znamená dojezd modelu Beverly 350 SportTouring s plnou nádrží přes 330 km.

Peněžence majitele také uleví prodloužení intervalu velké servisní prohlídky obsahující kontrolu rozvodů a jednotlivých částí motoru na 20 000 km, když v polovičních intervalech 10 000 se pouze mění oleje. Podvozek zachovává přesné neutrální řízení a snadné intuitivní ovládání na jaké jsme u skútrů této italského Piaggia zvyklí. Nové Beverly má vpředu konvenční hydraulickou vidlici s kluzáky o průměru 35 mm a vzadu dvojice hydraulických tlumičů s progresivními pružinami nastavitelnými do čtyř možných poloh předpětí. Z Beverly SportTouring 350 vyzařuje na první pohled lehkost pohybu a rozhodně k tomu přispívá i v duchu sportovní linky zvolený střih. Pohonná síla je přenášena z automatické převodovky s variátorem na zadní kolo s rozměrem pneumatiky 150/70, což také svědčí o sportovnějším zaměření. To by nebylo ještě tak oslňující, ale co se dá brát jako průlom ve světě skútrů a jejich výbavy, tak za to lze považovat použití kombinace systému ABS/ASR právě u tohoto modelu. A podle vyjádření vedení Piaggio se tento směr k větší bezpečnosti bude nadále rozvíjet. Skútr totiž už není jen městské přibližovadlo známe z let minulých, ale stává se plnohodnotným dvoustopým společníkem.

České ceny pro Beverly SportTouring 350 nejsou nijak přemrštěné. Základní provedení přijde na 129 900 korun, verzi vybavenou ABS/ASR pořídíte o 15 tisícovek dráž.

piaggioLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama