Reklama

Piaggio 1 Feng Chen Wang: designový elektroskútr

Piaggio se spojilo se známou čínskou designérkou Feng Chen Wang a z jejich spojení vznikl exkluzivní elektroskútr, jehož barevné provedení je doslova dechberoucí. Motocykl bude na výběr ve dvou variantách, s rychlostí 45 km/h a dojezdem až 55 km nebo s rychlostí 60 km/h a dojezdem až 85 km.

Feng Chen Wang, jedna z nejodvážnějších a nejinovativnějších designérek na mezinárodním poli, se podílela na vzniku speciální edice elektrického skútru Piaggio 1, který je nejnovějším počinem v oblasti elektromobility od italské značky Piaggio. Speciální edice Feng Chen Wang, vyniká exkluzivní barevnou grafikou, v níž designérka kombinuje čínské tradice (Feng se narodila v provincii Fujian na jihovýchodě Číny, která je proslulá dechberoucími přírodními scenériemi) a proslulou londýnskou kreativitu.

Vodové barvy opticky kombinují přírodní prvky vody a symbol Fénixe, který v čínské mytologii představuje ctnost a půvab. Symbol je ručně malovaný tradiční čínskou technikou, zatímco zelená barva, použitá také na potahu sedla a ráfcích, symbolizuje nejen domorodou faunu, ale rovněž univerzální hodnoty jako zdraví, prosperitu a harmonii.

1 Piaggio 1 Feng Chen Wang (1)1 Piaggio 1 Feng Chen Wang (2)1 Piaggio 1 Feng Chen Wang (3)1 Piaggio 1 Feng Chen Wang (4)1 Piaggio 1 Feng Chen Wang (5)

Spolupráce s Feng Chen Wang dále vedla k návrhu speciální přilby a kolekce streetwarového unisex oblečení. Módní kolekce, představená v říjnu letošního roku během akce Shanghai Fashion Week, přetváří tradice do moderní a speciální podoby. Originální až šokující oblečení, ve kterém převládají recyklované materiály, je rovněž symbolem výrazné pozornosti, kterou Feng věnuje tématům udržitelných zdrojů, respektu k přírodě a kreativní recyklaci.

Piaggio 1 kombinuje výhody e-skútru, kterými jsou obratnost a nízká hmotnost s výhodami typickými pro skútry Piaggio, které jsou praktické v městském provozu, kvalitní a spolehlivé. Důraz klade především na bezpečnost, a to díky bytelnému rámu a odpružení, ale také na atraktivní design s citem pro ten nejmenší detail, komfort a vysokou úroveň spolehlivosti, stejně jako na kompletní technologický balíček včetně digitálního barevného přístrojového panelu, LED osvětlení a bezklíčového zapalování. Piaggio 1 je také jediným e-skútrem ve své kategorii, který má rozměrný úložný podsedlový prostor, kam se vejde velká jet přilba.

Piaggio 1 pohání elektromotor zabudovaný do zadního kola. U verze moped s omezenou rychlostí na 45 km/h má výkon 1,2 kW s dojezdem až 55 kilometrů v režimu Eco nebo až 48 kilometrů v režimu Sport. Zatímco verze elektrobike Piaggio 1 Active je vybavena jednotkou o výkonu 2 kW s rychlostí 60 km/h a s dojezdem až 85 kilometrů v režimu Eco a až 66 kilometrů v režimu Sport. U všech verzí je baterie umístěna pod sedlem, dá se snadno vyjmout během pouhých několika sekund a odnést na nabíječku domů nebo do kanceláře.

Zdroj: Piaggio GroupLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama