Reklama

Maloobjemové skútry: společníci do města

Už vám vadí postávání v každodenních dopravních zácpách a nechcete využívat služeb přeplněných linek městské dopravy? Pořiďte si jednostopého společníka do města, na který nemusíte mít řidičák na velkou motorku. Máme pro vás má pět atraktivních tipů.

Aprilia SR50 R

Italové mají ve výrobě skútrů velkou tradici a firma Aprilia jich nabízí celou řadu. Pro mladé jezdce nově nabízí také model inspirující se svým designem u svých velkých supesportovních bratrů. Provedení SR50 R tak svými liniemi přední části připomíná superbike RSV. Pohon zadního kola má na starosti karburátorový dvoutaktní jednoválcový motor se zdvihovým objemem 49 ccm a výkonem 3,7 koní. Za cenu 55 tisícovek si tak v ulicích Prahy můžete občas připadat jako Max Biaggi.

Aprilia Scarabeo 50 Street

Spíše pro mladé slečny nebo stylové dámy je určen tento retro skútr s velkými koly, které lépe zvládají přejezd nerovností. Pro letošní rok se nejmenší Skarabeo dočkalo lehce upraveného designu a k dispozici je na palubě ve verzi NET a v kombinaci s přilbou s vestavěným handsfree i Bluetooth připojení. Ani po cestě do práce tak nemusíte zmeškat důležitý hovor. Cena tohoto sexy dopravního prostředku je sympatických 44 900 Kč, přičemž o pohon se stará „padesátka“ s výkonem 4,6 koní.

Honda Zoomer

Asi nejexotičtějším a nejveselejším vozítkem z následujícího přehledu je Honda Zoomer. Originálně vyvedená 89 kilogramů těžká padesátka se na vás bude dívat svým dvojitým světlometem a zajímavě posvařovaný posedový rám i desetipacové pneumatiky vás určitě odliší od davu. Čtyřtaktní jednoválec o objemu 49,9 ccm se vstřikováním paliva vás ale vrátí do reality, stejně jako cena 65 tisíc korun.

Kymco Agility RS 50

Pomocí dravého designu a hlavně svým dvoutaktním velmi agilním motorem dokáže tenhle skútr oslovit hlavně mladou generaci. Vzduchem chlazený jednoválec nabízí výkon 3,2 koně se kterými 92 kilogramů těžký stroj dokáže uhánět rychlostí až 45 km/h. pro zájemce j Kymco Agility RS 50 k mání za 36 990 Kč.

Yamaha Neo´s

Stálice ve výrobním programu japonské Yamaha je dosti oblíbená i u nás. Od loňské sezóny je Yamaha Neo´s vybavena moderním třídobým tříventilovým jednoválcem (3,1 k) , který se spokojí se spotřebou kole 2l/100 km. Váha 95 kg, výška sedla 790 mm, velká 12-palcová kola a přední kotoučová brzda o průměru 190 mm vám umožní lehce proklouznout provozem. Cena je pro český trh stanovena na 54 990 Kč.

Aprilia_SR50_RAprilia_Scarabeo_50_StreetHonda_ZoomerKymco_agility_rsneos1Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama