Reklama

Icoma Tatamel: skládací elektroskútr

Nejenom v Japonsku, ale ve všech velkých městech řeší problém s parkováním vozidel, zejména pokud denně dojíždíte za prací. Mnohdy máte potíže i se skútrem a hledáním místa, kde byste jej mohli ponechat po celý den. Jak by se vám líbilo, kdybyste si jej mohli složit a zastrčit v kanceláři třeba pod váš pracovní stůl?

Nad touto situací se zamyslelo již mnoho společností, na výběr máte velké množství řešení od skladných elektrokoloběžek, elektromotocyklů nebo i elektrokol, pokud chcete udělat během cesty do práce i něco pro sebe. Ale kromě koloběžky si do kanceláře neuschováte nic. To japonský startup Icoma přišel se zajímavým nápadem skládacího elektrického mopedu Tatamel, který po jeho složení snadno uschováte pod stolem a zároveň může posloužit i jako provizorní židle.

1 Icoma Tatamel (7)1 Icoma Tatamel (5)

Skútr je svými rozměry velmi malý, v rozloženém stavu měří 123 x 100 x 65 centimetrů, po složení budete mít úhledný kvádr o rozměrech 70 x 68 x 26 centimetrů. Moped je poháněn elektromotorem o výkonu 600 W, který je napájen lithium-iontovo-fosfátovou baterií o kapacitě 12 Ah. Dojezd na plně nabitou baterii je 50 kilometrů a může dosáhnout až 40 km/h maximální rychlosti.

1 Icoma Tatamel (2)1 Icoma Tatamel (9)

Veškeré osvětlení je vybaveno LED technologií a pro zvládání nerovností je moped vybaven i předním a zadním odpružením. Výhodou tohoto motocyklu je také to, že vám může sloužit i jako externí úložiště a pokud budete potřebovat, můžete z něj nabíjet třeba váš telefon. Můžete si také přizpůsobit jeho vzhled, boční panely jsou totiž výměnné. Složení skútru vám zabere jen pár vteřin, přičemž složený moped lze díky sklápěcí rukojeti snadno táhnout za sebou.

Aktuálně je v prodeji pouze model 1:12 tohoto prototypu za cenu 6600 japonských jenů, tedy přibližně 1300 korun. Kdy se dostane do prodeje funkční model Tatamel zatím firma nezveřejnila.

1 Icoma Tatamel (8)1 Icoma Tatamel (1)1 Icoma Tatamel (4)1 Icoma Tatamel (3)1 Icoma Tatamel (6)

Zdroj: IcomaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama