Triumph Tiger Sport 660: zachycen při testování

Anglický Triumph patří mezi značky, které nedělají žádné ultra velké tajnosti s tím, když připravují nový model. Proto sami zveřejnili fotografie chystaného cestovního modelu Tiger Sport 660, který byste mohli sedlat již v příštím roce.

Už podle číslovky v názvu je jasné, že je postaven na platformě tříválcového modelu Triumph Trident 660, který je sám o sobě přepracovaným modelem Street Triple 675. Po představení Tridentu se dalo očekávat, že se objeví i další motocykly postavené na platformě 660, vlastně jak je u Triumphu zvykem, daly se rozhodně očekávat nejméně dva, cestovně sportovní a cestovní enduro.

1 Triumph Tiger Sport 660 spy (8)1 Triumph Tiger Sport 660 spy (7)1 Triumph Tiger Sport 660 spy (6)

Prozatím se musíme spokojit s tím prvním, cestovně sportovním, které je přímo určeno pro cestování po silnici než do terénu, ostatně Triumph má vždy dvojitý přístup k tomuto segmentu, jeden je enduro na silnici, druhý je do terénu. Je obuto na sedmnáctipalcových kolech a bude poháněno tříválcovým motorem s výkonem 60 kW (80 koní) a maximálním točivém momentu 64 Nm.

1 Triumph Tiger Sport 660 spy (1)1 Triumph Tiger Sport 660 spy (3)

Triumph o svém připravovaném modelu Adventure Sport říká, že to bude zábavný a cenově dostupný model pro všechny, kdo by si chtěli pořídit cestovní enduro. Aby byl dostupný pro více zákazníků, zřejmě nebude špičkově vybaven, ale určitě nebude bez základní výbavy potřebné pro cestování. Samozřejmostí bude i možnost přiobjednání doplňkové výbavy. Cena by mohla začínat na částce kolem dvou set tisíc korun.

1 Triumph Tiger Sport 660 spy (4)1 Triumph Tiger Sport 660 spy (5)1 Triumph Tiger Sport 660 spy (2)

Zdroj: Triumph MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama