Reklama

Norton zachraňuje indické TVS a bývalý šéf Harley-Davidson

Zdá se, že se anglické značce Norton znovu blýská na lepší časy. Auditorská společnost BDO International usilovně vyjednávala o možném prodeji a po dlouhé rozvaze se rozhodli pro indickou firmu TVS Motor Company. Ti neváhali a oslovili bývalého generálního ředitele Harley Davidson, Johna Russella, který tak stane v čele Nortonu a pokusí se o jeho záchranu.

Kolikátý pokus to však o záchranu Nortonu už je? Ten poslední pod vedením bývalého managera Stuarta Garnera měl být sice podle jeho plánů velkolepý, ovšem velkolepý byl i jeho konec a nepomohl tomu ani vstup malých investorů a ani nápad s prodejem akcií. Norton tak dluží kam se podívá a nic jiného jim nezbylo než na sebe nechat uvalit nucenou zprávu, kterou dostala na starost auditorská firma BDO International. Ta samozřejmě na nic nečekala a nabídla Norton k prodeji. Zájemců bylo více než třicet a do posledního kola si zvolili jen tři nejsilnější hráče.

Nakonec se rozhodli pro indickou TVS Motor Company, která za částku 16 milionů liber získala určitý podíl ve společnostech Norton Motorcycles UK Limited a Norton Motorcycle Holdings Limited. Tato částka by měla pokrýt veškeré dluhy Nortonu a také by měla stačit na to, aby se mohly vyrobit již objednané motocykly. Indická firma TVS má na motocyklovém trhu mnohaleté zkušenosti, asi nejznámějším společným dílem je ve spolupráci s německým BMW, model G 310 R a G 310 GS. Z jejich vlastní produkce byste mohli znát supersport TVS Apache RR 310 nebo TVS Akula 310.

1 Norton Dominator Street limited (1)1 Norton Commando Sport Breitling Limited Edition1 Norton Superlight 650 (2)

Jakou přesnou cestou se však TVS vydá, to ještě nevíme, ani to, jestli budou pokračovat v rozjetých projektech Nortonu. Zmínili se pouze, že se chtějí i nadále zaměřovat na movitější klientelu a nabízet unikátní stroje, jako se to dařilo Garnerovi. Do svého čela si zvolili bývalého generálního managera firmy Harley-Davidson, Johna Russella. Jeho zkušenosti jsou velmi bohaté, pracoval například pro Peugeot, Rover, BMW až po zmíněný Harley-Davidson.

John Russel prozatím získal smlouvu na dobu určitou. Jeho silnou stránkou je krizový management, proto je nyní také jeho hlavním cílem celková stabilizace firmy Norton, očistit ji, přenastavit management firmy a znovu rozjet výrobní procesy, tak aby zase začaly do Nortonu téct peníze od zákazníků.

John Russell Norton Harley DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama