Reklama

Buell 1190AX: cestovní enduro

O víkendu představil americký Buell Motorcycles svůj nový cestovně sportovní model 1190AX, jehož srdcem bude vidlicový dvouválec, který bude sdílet společně se supersportovním motocyklem Hammerhead 1190 nebo s nekapotovaným 1190SX.

Odhalení novinky si nechali na tradiční motocyklové slavnosti Bike Week v Daytoně na Floridě, a tak účastníci tohoto festivalu měli jedinečnou možnost být mezi prvními, kteří spatřili zcela nový model firmy Buell a také jako první měli možnost si jej rovnou objednat. Zahájení výroby odhadují na konec letošního roku, přičemž prodejní cena by měla začínat na částce 21 995 amerických dolarů, tedy přibližně půl milionu korun.

1 Buell 1190AX (1)1 Buell 1190AX (2)

Srdcem modelu 1190AX je kapalinou chlazený V-twin o zdvihovém objemu 1190 ccm, který by měl mít výkon 185 koní a maximální točivý moment 136 Nm. Oproti nekapotovanému modelu 1190SX, bude mít AX vzpřímenější posaz za řídítky, kapotáž, vyšší větrný štítek a také držáky na kufry, abyste měli kam uložit vaše věci, pokud se vydáte na cesty.

Buell zatím žádné podrobné informace k motocyklu neuvedl, ale předpokládám, že jako je stejný motor, stejný by mohl být i podvozek a zřejmě i brzdy. O elektronické výbavě lze také pouze spekulovat, asi bych však nepředpokládala, že by představili zcela novou elektroniku. Myslím si, že budou spíše stavět na jméně a hlavním prodejním místem bude americký trh, už právě jen z toho důvodu, že v podstatě nikde jinde na světě nemá prodejní místa a prodávat motocykl online sice lze, ale asi to moc valný úspěch mít nebude.

Zdroj: BuellLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama