Reklama

BMW Motorrad Days 2022: poprvé v Berlíně

Výroční 20. ročník srazu BMW Motorrad Days se uskuteční 2. a 3. července 2022 na výstavišti v Berlíně a to bezprostředně po skončení festivalu Pure&Crafted, který se koná 1. července. Poprvé se toto největší světové setkání fanoušků motocyklů podívá do metropole Berlín.

BMW Motorrad Days je již dlouho považována za tradiční akci, která má své stálé místo v kalendáři každého motorkáře. V roce 2001 se poprvé konala v rakouském Seefeldu, po němž následovalo 18 ročníků v Garmisch-Partenkirchenu. V letech 2020 a 2021 se akce nekonala kvůli celosvětové pandemii koronaviru. Rozhodnutí přivést setkání BMW Motorrad Days do Berlína má za cíl ukázat novou cestu v budoucím rozvoji značky BMW Motorrad. Berlín je zároveň ideální platformou pro moderní koncepty městské mobility i na dvou kolech.

1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (6)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (4)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (11)

Berlín je pro BMW Motorrad Days ideálním místem. Výrobní srdce motocyklů BMW bije v berlínském závodě již 53 let. Kromě nových produktů, velkolepých kaskadérských kousků, možností testovacích jízd a vyjížděk čeká na návštěvníky i mnoho dalšího. Motocykloví fanoušci z celého světa si již tuto událost poznamenali do svých kalendářů jako akci, na níž nesmějí chybět. Návštěvníci ze vzdálených zemí, jako jsou USA, Japonsko nebo Austrálie, sportovní, cestovní a enduro jezdci, blázni do individuálních přestaveb nebo milovníci motosportu si na BMW Motorrad Days najdou to své. Ať už během dne v rozsáhlém areálu mezi starými a novými motocykly, nebo večer za tónů živé hudby.

Streetbike Stunt Show, Trial Show a FMX Show – to vše jsou představení posouvající hranice fyziky jízdy na motocyklu. Velkou tradici jezdců na „stěně smrti“ naopak oživuje Original Motodrom, nejstarší stále „sloužící“ kolmá stěna na světě. Donald Ganslmeier a jeho tým zde bude hřmít a pohybovat se na dřevěné kolmé stěně v dechberoucím stylu. O příznivce scény úprav motocyklů bude plně postaráno v areálu Wheels.

1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (3)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (5)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (8)

Kromě velkého množství nabízených testovacích jízd, na nichž se představí celý sortiment, můžete samozřejmě na motocyklu objevovat i půvabné okolí Berlína a Braniborska. Návštěvníci budou moci prozkoumat okolní krajinu v rámci jejich účasti na speciálních testovacích jízdách a enduro výletech s místními průvodci. Aspirující motocyklisté, kteří ještě nemají řidičský průkaz, si také budou moci vyzkoušet jízdu na motocyklu BMW. K dispozici budou také „ochutnávkové“ tréninky endura.

Další zajímavostí budou prohlídky továrny BMW Motorrad, které nyní poprvé v rámci setkání nabídnou pohled do zákulisí výroby motocyklů. Rozsáhlý veletržní a výstavní areál nabídne přehlídku uceleného produktového portfolia a návštěvníci mohou očekávat také jedno či dvě překvapení. Na místě se představí přibližně 50 vystavovatelů, kteří poradí potenciálním zákazníkům a představí nové nápady a inovativní příslušenství související se značkou BMW Motorrad.

Výborně bude postaráno i o mladé hosty. V dětském koutku bude připravena spousta vzrušujících her a speciálně navržená dětská cyklistická dráha. Všichni, kdo sní o dalekých zemích, budou moci v kině zhlédnout některý z cestopisných filmů, zatímco milovníci motoristického sportu se již nyní mohou těšit na hvězdy týmu BMW Motorrad WorldSBK.

1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (1)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (2)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (7)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (10)1 BMW Motorrad days 2022 Berlin (9)

Bezprostředně před BMW Motorrad Days se 1. července uskuteční festival Pure&Crafted, který byl v Berlíně založen v roce 2015 a jehož iniciátorem je právě BMW Motorrad. Ten se již podruhé uskuteční v Letní zahradě na berlínském výstavišti. Fanoušci zde zažijí speciální kombinaci živé hudby, motocyklové kultury a nově pojatého tradičního odkazu značky.

Předprodej vstupenek na BMW Motorrad Days byl již zahájen. Jednodenní vstupenky je možné zakoupit za 10 eur (sobota) a 5 eur (neděle), kombinované vstupenky (sobota a neděle) jsou k dispozici za 12 eur. Děti a mládež do 15 let včetně mají vstup zdarma. Vstupenky jsou k dispozici v internetovém obchodě na tomto odkazu.

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama