Reklama

13. Honda Fest 2022 Jeseníky: ve znamení novinky NT1100

Někdy vám ke štěstí stačí jen tři slova. „Honda Fest bude!“ Mně, a 200 dalším účastníkům této tradiční akce pořádané českým a slovenským zastoupení japonské značky Honda, rozhodně ano. I kdyby se konala na konci světa, stejně bude během jednoho dne kompletně obsazená. Co za tím vězí?

Jsou za tím lidé. A to nejenom šestice organizátorů z českého a slovenského zastoupení, ale i jejich nejlepší prodejci z jednotlivých zastoupení Hondy, kteří se každý večer věnují zákazníkům při testech motocyklů. Pečlivě vysvětlují jak daný stroj ovládat, trpělivě pomáhají s jeho nastavením a svým nadšením pro značku dokáží nadchnout i samotné zákazníky. Mnohdy i díky jim se rozhodnou pro pořízení nového modelu.

1 Honda Fest 2022 (13)1 Honda Fest 2022 (12)1 Honda Fest 2022 (4)

Zákazníci, účastníci nebo říkejme jim třeba jen Honďáci, to je samostatná kapitola tohoto příběhu. Jsou srdeční, usměvaví, natěšení a vlastně téměř pořád ti stejní. V tomto případě opravdu můžeme říct, že je to jedna velká rodina, jejichž srdce bije pro stejnou značku motocyklů. Ten důvod, proč se sem stále vrací, není jen jeden, je jich mnoho. Kromě přátel, které si tu během několika let našli, tu na ně přes den čekají pečlivě připravené trasy, odpoledne testování téměř celé modelové nabídky značky Honda a každý večer zajímavý program.

Letošní ročník již třináctého Honda Festu se konal v Jeseníkách ve Wellness Hotelu Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou, v jehož těsné blízkosti se nachází silnice vedoucí na Červenohorské sedlo. Silnice, která je rájem motorkářů. Však také hned dvě trasy vedly tímto směrem. Každý den máte na výběr ze dvou délek, delší nebo zkrácenou verzi, je jen na vás, kterou z nich si vyberete. Pokud chcete, můžete se zapojit i do soutěže o hodnotné ceny. Stačí jen odpovídat na otázky, které se týkají míst, přes které vede naplánovaná trasa. V podrobném itineráři je uvedeno i několik tipů na zajímavá místa, která byste mohli navštívit, ať už jsou to zámky, muzea nebo různé technické zajímavosti.

Odpoledne po návratu do hotelu mohou všichni účastníci využít možnosti otestovat si téměř všechny modely značky Honda. Pravidelně je největší zájem o novinky, kterou byl letos cestovní stroj NT1100 a také o stálici Africa Twin a Adventure Sport. Ostatně není se čemu divit, já v jejím sedle najezdila už tisícovky kilometrů a o jejich výhodách a kvalitách si můžete přečíst v tomto testu. K vyzkoušení tu byly také enduro skútry, malé ADV350 a větší X-ADV, nebo modely z řady CB.

Po vydatné večeři pak začínal program, kterému letos nasadil vysokou laťku Marek Slobodník. Jeho povídání o cestách na Jawě po Africe a se žlutými Trabanty po celém světě, bylo plné humorných scének a doplněné o fotografie i videa. Zajímavý cestopis o cestě na Nordkapp představili druhý den Sváťa s Lenkou. Poprvé dostali příležitost přednášet pravidelní účastníci Honda Festu a myslím si, že to byl dobrý nápad. O své si nepřišli ani milovníci rockové muziky a tance, k tomu jim v páteční večer zahrál ZZ Top Revival. Sobotní program navíc doplnila ohňová show a sladká tečka na závěr v podobě třípatrového dortu.

1 Honda Fest 2022 (14)1 Honda Fest 2022 (17)1 Honda Fest 2022 (18)

Já jsem letošní Honda Fest prožila v sedle NT1100, najeli jsme spolu téměř dva tisíce kilometrů, a tak klidně mohu říct, že tenhle stroj byl řádně vyzkoušený, proto mu později věnuji samostatný test, který si určitě zaslouží. Ačkoliv je to primárně cestovní model, nebyla mu cizí ani sportovnější jízda. Pro větší komfort byl vybaven automatickým řazením DCT, ale pořídit si tento model můžete i s manuálním řazením. Bez potíží se popral jak se zatáčkami, dálničními přejezdy, ale i s jednou neplánovanou pětikilometrovou offroadovou vložkou.

Jedno velké poděkování na závěr patří organizátorům celého Honda Festu, bez jejich nadšení a chuti, by tato akce nikdy neproběhla. Značka Honda je jedna z mála, která se takto stará o své zákazníky a odměnou jim je nejen to, že je tato akce během pár hodin plně obsazená, ale i spokojené a usměvavé tváře všech účastníků. A jedno skromné poděkování míří i k mým táborským Motoděvkám, letos byl taneční parket jenom náš :-)

1 Honda Fest 2022 (1)1 Honda Fest 2022 (8)1 Honda Fest 2022 (9)1 Honda Fest 2022 (16)1 Honda Fest 2022 (11)1 Honda Fest 2022 (10)1 Honda Fest 2022 (3)1 Honda Fest 2022 (5)1 Honda Fest 2022 (6)1 Honda Fest 2022 (7)1 Honda Fest 2022 (15)1 Honda Fest 2022 (2)

Foto: Honda CZSKLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama