Reklama

LEGO Creator Expert představuje stavebnici Harley-Davidson Fat Boy

Světoznámé kostičky LEGO nejsou již jen záležitostí malých dětí, pro ty větší, včetně dospěláků jsou tu sady Creator Expert. V polovině prázdnin přichází na celosvětový trh s legendárním modelem Fat Boy od amerických Harley-Davidson.

Toto ztvárnění legendárního modelu z Milwaukee pomocí kostiček LEGO vzniklo v úzké spolupráci se značkou Harley-Davidson a dokonale vystihuje linie opravdového stroje. Povrchové zpracování, barvy a všechny designové prvky věrně kopírují originál v podobě velkého motocyklu Harley-Davidson Fat Boy, jehož test si můžete přečíst zde. Model se skládá z 1 023 dílků a doplňují ho kola s plnými disky, protáhlá palivová nádrž, integrovaný tachometr a dvojité koncovky výfuku.

1 Lego Harley Davidson Fat Boy (4)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (9)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (10)

Hotový měří přes 20 cm na výšku, 18 cm na šířku a 33 cm na délku a pro ještě větší radost majitelů obsahuje i několik pohyblivých dílů. Po roztočení zadního kola se motor Milwaukee-Eight probudí a ožijí v něm písty a dvojitý výfuk. U modelu je možné otáčet řídítky, pohybovat řadicí pákou a pákou brzd a vyklopit boční stojánek pro snadné parkování. Barevné kombinace v temně červené a černé barvě s logy Harley-Davidson po stranách věrně odrážejí barvy motocyklu Fat Boy 2019 Wicked Red.

1 Lego Harley Davidson Fat Boy (1)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (2)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (6)

Autentičnost designu Harley-Davidson vychází z pečlivého sladění všech detailů od jeho začátku až do konce, promysleli tu každý šroub a matici motocyklu, všechny povrchové úpravy a každý malý detail. Model LEGO Creator Expert Harley-Davidson Fat Boy bude k dispozici v prodejnách LEGO Store a na webu shop.LEGO.com exkluzivně pro členy LEGO VIP od 17. července 2019, pro širokou veřejnost bude k dispozici počínaje 1. srpnem 2019.

1 Lego Harley Davidson Fat Boy (5)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (8)

Na oslavu uvedení nového modelu tým LEGO Master Builders vytvořil také kopii tohoto motocyklu v reálné velikosti. Je ozdobený postříbřenými díly, pohyblivými součástmi řízenými pomocí Wi-Fi, zvukovými a světelnými efekty imitujícími opravdový Harley-Davidson Fat Boy a obsahuje přes 6 000 speciálních prvků LEGO. Stavba tohoto výjimečného exempláře zabrala celkem 865 hodin práce, je postaven z 69 569 dílků a bude vystavován ve vybraných prodejnách LEGO a na událostech Harley-Davidson.

1 Lego Harley Davidson Fat Boy (11)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (12)1 Lego Harley Davidson Fat Boy (13)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama