Reklama

Pepa „Sršeň“ Šiler radí motorkářům

V Česku asi jeden z nejznámějších stuntriderů provozuje i letošní rok svoji motoškolu ve spolupráci se značkou Bidgestone. Pepa má pro vás svoje desatero, které vám pomůže se lépe připravit na nástrahy zdejšího provozu.

Pneumatikářská značka Bridgestone pokračuje i v letošním roce v úspěšné spolupráci s motoškolou Pepy Sršně. „Přijeď na kurz, naučíme tě brzdit, předvídat a zvládat krizové situace, správně ovládat za jakýchkoli podmínek svůj motocykl, poradíme s technikou a hlavně bezpečnou jízdou v provozu,“ představuje Pepa „Sršeň“ Šiler nabídku své motoškoly, která zahájila letošní sezónu v polovině dubna. A popravdě řečeno, je o ní velký zájem. Všechny termíny do konce července jsou již plně obsazeny, další kurzy jsou vypsány na každou neděli až do konce října.

V rámci kurzu je zajištěn ve spolupráci s partnery motoškoly servis a kontrola technického stavu motocyklů. Základní výuka se koná na záložním vojenském letišti Tchořovice u Blatné v okresu Písek v kombinaci s jízdou v běžném provozu. V nabídce jsou rovněž individuální kurzy, v nichž se instruktor věnuje po celý den pouze jednomu absolventovi. Více informací naleznete zde.

Pepa „Sršeň“ Šiler, osmatřicetiletý držitel několika světových rychlostních rekordů a dlouholetý testovací jezdec, předává své bohaté zkušenosti dál také jako hlavní instruktor motoškoly na Masarykově okruhu v Brně a instruktor jízdy na motocyklu Policie ČR. V současnosti sedlá Triumph 1050 Speed Triple a ročně v běžném provozu ujede přibližně 40 000 kilometrů.

Všem motorkářům doporučuje Pepa Sršeň dodržovat v běžném silničním provozu deset následujících tipů pro bezpečnou jízdu:

1. Jezděte pouze v kvalitním ochranném oblečení, které odpovídá Vašemu typu motocyklu.
2. Před každou jízdou se přesvědčte, že je Váš motocykl po technické stránce pečlivě připravený.
3. Na silnici nikdy nikomu a ničemu nevěřte.
4. Učte se předvídat a myslet za ostatní kolem sebe.
5. Nepřeceňujte své jezdecké schopnosti.
6. Dívejte se, kam jedete – ne, kudy jedete.
7. Nespoléhejte na vlastní přednost v jízdě.
8. Jezděte plynule – nesnažte se držet rychlejších a „závodit“.
9. Vyzkoušejte si na klidném a bezpečném místě prudké krizové brzdění svého motocyklu, abyste nebyli v případě nouze překvapeni jeho chováním.
10. Nemějte strach – ale respekt!

Pro bezpečnou jízdu jsou kromě samotného jezdce a technického stavu motocyklu důležité také pneumatiky, jejichž dvě malé styčné plochy jsou jediným místem pro přenos veškerých sil mezi motocyklem a vozovkou. Při vývoji motocyklových pneumatik Bridgestone má proto bezpečnost nejvyšší prioritu. Japonská značka na českém trhu nabízí širokou škálu pneumatik od cestovních až po závodní, pro malé motocykly i pro největší stroje. Mezi nimi jsou i dvě naprosté novinky pro letošní sezonu: Bridgestone Battlax Sport Touring T30 a Bridgestone ExedraMax.

Pepa Srsen Pepa-Srsen-Siler_Bridgestone_lr_15Pepa Srsen Pepa-Srsen-Siler_Bridgestone_lr_14Pepa Srsen Pepa-Srsen-Siler_Bridgestone_lr_24Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama