Reklama

Osram Night Racer: lépe vidět

Asi se shodneme, že zvláště při nočních přesunech na motocyklu hodně záleží na intenzitě osvětlení silnice před námi. Německá firma Osram teď nabízí možnost jej vylepšit.

Uživatelé motocyklů jsou na optimálním osvětlení závislí ještě více než řidiči automobilů. Čím dříve motocyklista spatří jiné účastníky provozu, zvěř, výtluky nebo jiná nebezpečí na silnici, tím rychleji může reagovat. Zároveň jsou sami motocyklisté viděni dříve ostatními, a to hlavně během dne. Tato delší doba na příslušnou reakci může mnohdy zachránit život.

Nová žárovka Osram Night Racer Plus pro motocykly navíc odolává i těm nejdrsnějším podmínkám. Zvláštní technologie zaručující odolnost vůči otřesům ve spojení se speciálním žhavicím vláknem a novou směsí inertního plynu.

Vedle robustní konstrukce dle slov výrobce žárovka Night Racer nabízí ve srovnání s běžnými žárovkami o 90 % více světla na vozovce, jehož kužel dosahuje až o 35 metrů dále a zaručuje lepší osvětlení silnice. Až o 10% bělejší světlo také snižuje námahu pro oči a zvyšuje pohodlí jízdy. Navíc barva světla zlepšuje viditelnost kontrastů, čímž například dochází k lepšímu vnímání skvrn na vozovce. Žárovka se dodává v obalu ve tvaru miniaturní helmy v provedeních H4 a H7.

osram1Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama