Reklama

Indian FTR 1200 S: stavba od Church of Choppers

Zajímavou stavbou postavené na základech Indian FTR 1200 S představili američtí Church of Choppers. Je to taková „divočina“, ale nám se dílo Jeffa Wrighta v redakci se líbí, je to něco zcela jiného, než na co jsme od většiny customerů zvyklí.

Model Indian FTR1200 je ideálním strojem pro různé úpravy a také se tomu tak děje. Customerské firmy jsou také podporovány mateřskou firmou Indian Motorcycles, která se na některých úpravách podílí i sama. Není se totiž čemu divit, ředitelem oddělení průmyslového designu je Ola Stenegärd, který je sám příležitostný customer a jeho jméno můžete znát ve spojení se značkou BMW Motorrad a s modelem BMW R nineT, který je rovněž oblíbeným strojem mezi úpravci motocyklů.

1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (6)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (9)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (1)

Jeff Wright, který stojí za značkou Church od Choppers, je umělecky nadaný a jeho stavby jsou velmi často zpestřeny různými ilustracemi. Často mu stačí jediný pohled a již ví, jak bude jeho budoucí dílo vypadat. A přesně takto to bylo i s Indianem, který mu padl do oka během prvního setkání. Stavba působí abstraktně a živočišně, je cokoliv jenom ne nudná. Není vůbec přeplácána různými doplňky, naopak je velmi vzdušná.

Ostatně vzdušná je také tím, že ji Jeff během stavby důkladně odstrojil a snažil se o stavbu stroje, který vás nezatíží finančně, ale na kterém si můžete velké množství práce udělat vy sami. Stavěl si ji totiž přímo pro sebe, věděl, že na ní bude jezdit sám bez spolujezdce a tak si na míru vyrobil zcela nový podsedlový rám s úchyty na zadní tlumiče. Kyvná vidlice na první pohled vypadá jako originál, ale nenechte se oklamat, Jeff ji navrhl s otočenou hlavou dolů a sám si ji nakonec i svařil.

1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (12)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (7)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (8)

Ostatně když už si předělal kyvnou vidlici, tak zapracoval i na zadním tlumení, kdy standardně montovaný centrální tlumič nahradil dvěma plně nastavitelnými tlumiči od značky Öhlins, od které rovněž použil i přední zlaté vidle. Brzdový systém ponechal od Bremba, jen mu vyměnil hadice za slušivé červené, které ladí k celkovému designu motocyklu, jemuž právě dominuje červená barva.

Jeff si rovněž pohrál s kapotážemi, svařil si novou palivovou nádrž, vyleštil kryt chladiče, snížil řídítka a hlavně odstranil vše, co na motocyklu nemuselo být. Nové černé červeně prošívané sedlo si nechal na zakázku vyrobit u Riche Phillipse, nové gripy pořídil u firmy Domina, původní dva laufy nahradil jedním titanovým od Raceliftu a naopak jedno přední světlo nahradil dvěma, které motocyklu dodávají punc rebelie a podtrhují jeho styl.

1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (10)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (11)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (2)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (3)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (4)1 Indian FTR 1200 S Church of Choppers (5)

Zdroj: Indian MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama