Reklama

Honda CB1000 Hornet: sršeň s motorem z Fireblade

Po loňské novince CB750 Hornet dnes Honda představila jeho silnější verzi se špičkovým podvozkem Showa a poháněného čtyřválcovým motorem ze supersportu CBR Fireblade. Jeho maximální výkon má hodnotu přesahující 110 kW a točivý moment přes 100 Nm.

V letošní sezóně už jste na silnicích mohli potkat nejeden nekapotovaný motocykl CB750 s legendárním názvem Hornet. Díky jeho jedinečnému vzhledu ve stylu streetfighter, skvělému podvozku a živelnému motoru se stal v srpnu nejprodávanějším nahým strojem v Evropě. Ostatně jeho test si můžete přečíst zde.

1 Honda CB1000 Hornet (2)1 Honda CB1000 Hornet (3)1 Honda CB1000 Hornet (4)

Do příští sezóny se vydají hned tři verze Hornetu, slabší CB500 Hornet, CB750 Hornet a litrový CB1000 Hornet, který je poháněný stejným motorem jako CBR1000RR Fireblade z roku 2017. Řadový čtyřválcový motor má zdvihový objem 999 ccm, jehož maximální výkon přesahuje hodnotu 110 kW a maximální točivý moment 100 Nm, je zárukou velmi ostré jízdy. Tenhle „sršeň“ bude potřebovat hodně zkušenou ruku pilota, o tom není pochyb.

O jeho agresivitě jasně hovoří i jeho design, který byl navržen v Japonsku. Za pohledem superkompaktních dvojitých projektorových LED světlometů se nachází palivová nádrž s charakteristickým Hornet tvarem s křídly směrujícími vpřed, která je vpředu široká, ale vzadu se radikálně zužuje, což se odráží v minimalistickém sedle, jenž podtrhuje tradiční Hornet vzhled s úzkým pasem. Nový rám je zároveň využit jako designový prvek, je však lakován v decentní černé barvě, stejně jako mřížkový trubkový zadní podsedlový rám.

Podvozek tvoří 41mm inverzní vidlice Showa SFF-BP s možností nastavení tlumení v kompresi i v odskoku. Zadní tlumič Showa je s přepákováním Pro-Link. O zastavení sedmnáctipalcových kol se vám postarají dvojice 310mm plovoucích kotoučů s radiálními čtyřpístkovými třmeny. Z elektronických asistentů dostanete do výbavy tři výchozí jízdní režimy a nastavitelnou kontrolu trakce.

Veškeré informace se vám budou zobrazovat na plnobarevném pětipalcovém TFT displeji s možností připojení chytrého telefonu. Veškeré osvětlení je již tvořeno pouze LED diodami. Model CB1000 Hornet bude dostupný ve třech barevných provedeních, červené Grand Prix Red, matné šedé metalíze Matte Iridium Gray Metallic a bílé perleťové Pearl Glare White.

1 Honda CB1000 Hornet (5)1 Honda CB1000 Hornet (6)

Zdroj: Honda Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama