Reklama

Husqvarna Norden 901: spatřeny dva prototypy

Rovnou dva prototypy prvního cestovního endura Norden 901 od švédské Husqvarny byly zachyceny při jejich testování. Z fotografií pořízených časopisem Motorrad je patrné, že jedna verze bude silniční a druhá zaměřená více do offroadového využití.

Už jsou to dva roky, kdy byl světu poprvé představen koncept cestovního endura Husqvarna Norden 901. Dokonce to už vypadalo tak, že by se snad o rok později mohl představit i finální motocykl. Nakonec humbuk kolem prvního cestovního endura od Husqvarny utichl, ale Švédové si tak alespoň mohli v poklidu pracovat na vývoji tohoto modelu.

1 Husqvarna Norden 901 prototyp spy (1)1 Husqvarna Norden 901 prototyp spy (3)1 Husqvarna Norden 901 prototyp spy (7)

Z fotografií lze poznat, že mu jako základní stavební kamen posloužil model KTM 890 Adventure. Kromě mnoha dílů mají společný také rám, v něm uchycený motor a nízko usazenou palivovou nádrž, tak jak to má KTM již od modelu 790 Adventure a co byla jedna z nejdůležitějších věcí, kterou jsem na motocyklu oceňovala během testu a to zejména při jízdě v terénu. Díky nízko usazené nádrži máte dole i těžiště a s motocyklem se tam dobře manipuluje jak na silnici, tak i na prašných cestách.

Na testech byly zachyceny dva prototypy. Silniční verze s kratšími zdvihy a s krátkým předním blatníčkem a adventure verze, která má přední delší blatník ve tvaru zobáku, s delšími zdvihy a s ochrannými kryty proti poškození v terénu. Přední vyplétané kolo má 21 palců, zadní jich má 18.

1 Husqvarna Norden 901 prototyp spy (2)1 Husqvarna Norden 901 prototyp spy (4)1 Husqvarna Norden 901 prototyp spy (6)

Motor bude mít stejný jako má KTM 890 Adventure, tedy kapalinou chlazený řadový dvouválcový motor o zdvihovém objemu 889 ccm s výkonem 105 koní při 8000 1/min a točivým momentem 100 Nm při 6500 1/min. Elektronickou výbavu si Husqvarna zřejmě dodá svoji, ale určitě můžeme očekávat náklonové ABS, kontrolu trakce a přednastavené jízdní režimy.

Zdroj: autoevolutionLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama