Reklama

Harley-Davidson a rekordní skok

Seth Enslow je poměrně neznámé jméno ve světě kaskadérů. Nyní však bude zapsáno v Guinessově knize rekordů v sekci skok daleký s Harleyem.

Seth totiž nedávno překonal deset let starý rekord, když dvakrát proplachtil vzduchem na motocyklu poblíž australského přístavu Sydney Harbour. Při nejpovedenějším skoku na jeho stroji Harley-Davidson XR1200, bylo zaznamenáno 183,7 ft., tedy 56 metrů, krátce po předchozím pokusu s výsledkem 175 stop (53,34 metrů).

„Je to úžasné! Jsem nadšený, “řekl Enslow po vstupu do knihy rekordů. Zdálo se, kaskadér dopadl po skoku v bolestech, ale členové jeho kaskadérského týmu řekli, že je v pořádku.

„Usilovně jsme pracovali na vytvoření historie a jsme všichni rádi, že přistál bezpečně,“ dodal mluvčí Harley-Davidson, Adrian O'Donoughue.

Historie
Bubba Blackwell, další americký kaskadér, stanovil předchozí rekord s výsledkem 157 stop (47,85 m), který zaznamenal v Las Vegas v roce 1999. Zlomil tak rekord z roku 1975, který držel Evel Knievel po dlouhých 24 roků.

Sethův skok není v pravém slova smyslu Guinnessův světový rekord, protože kniha rekordů nemá konkrétní kategorie motocyklů, ale přesto se o světový rekord jedná.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama