Reklama

Yamaha míří do světa vozidel s elektrickým pohonem

Yamaha Motor je jedním z posledních velkých motocyklových výrobců, kteří oficiálně vstupují do světa vozidel s elektrickým pohonem. V rámci prezentace pojmenované Switch ON, představila světu dva malé elektroskútry, elektromoped a tři elektrokola.

O tom, že Yamaha pracuje na městských vozidlech jezdících na elektrický pohon se nijak netajili. První zmínka padla dokonce již v roce 2015. Od té doby sice uplynula nějaká ta voda v řece, ale i přesto Yamaha na svém projektu stále pracovala. Úplně první vlaštovkou, kterou před pár dny představili je Yamaha Neo´s, který je adekvátní náhradou za malé padesátkové skútry.

1 Yamaha Neos elektroskutr (10)1 Yamaha Neos elektroskutr (29)

O pár měsíců později by měl být tento malý elektroskútr následován větším sourozencem ve sportovním vzhledu, který by měl mít parametry odpovídající kategorii stopětadvacítkových skútrů. Ze snímků je patrné, že by měl výkonové parametry přenášet na zadní kolo řemenem.

V rámci prezentace byl odhalen hybridní moped 01, který je kombinací pohonu pomocí šlapek a elektromotoru a měl by mít název S-Pedelec. Zda tomu tak bude i při spuštění sériového modelu ještě zmínka nepadla. Na tomto projektu spolupracuje Yamaha se svými dlouholetými partnery firmou Fantic Motor a Maotori Minarelli. Podle dostupných informací by toto elektrokolo mělo mít rychlost až 45 km/h.

1 Yamaha elektroskutry (1)1 Yamaha elektroskutry (2)1 Yamaha elektroskutry (4)

Důležitou součástí prezentace bylo také představení třech elektrokol ze segmentů Urban, Gravel a All Mountain. Tento logický krok se dal již očekávat, neboť Yamaha elektromotory pro kola vyrábí a dodává je svým partnerům. Vyrobila jich již více než 7 milionů. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se začne věnovat i své vlastní produkci. Kola by měla začít vyrábět v průběhu léta a do prodejní sítě by se dostali koncem letošního roku.

Zdroj: Yamaha MotorLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama