Reklama

Verge TS Pro Mika Häkkinen Edition: limitovaná edice elektromotocyklu

Bude vyrobeno pouhých sto kusů speciální edice elektrického motocyklu Verge TS Pro, na jehož návrhu se podílel dvojnásobný mistr světa Formule 1, Mika Häkkinen. Ten je zároveň také jedním z investorů ve firmě Verge Motorcycles, která se zabývá výrobou těchto strojů.

Limitovaná edice je postavená na současném modelu Verge TS Pro, jehož typickým znakem je zadní beznábojové kolo a motor, který dokáže produkovat točivý moment až 100 newtonmetrů. Každý motocykl dostane svůj štítek s výrobním číslem a s vyraženým podpisem Mika Häkkinena. Ten se přímo podílel na návrzích všech detailů. Bylo to pro něj velmi důležité, měl totiž jasnou představu o tom, jak má elektrický superbike vypadat, aby splňoval jeho požadavky a styl jeho života, který jak sám říká, žije naplno.

1 Verge TS Pro Mika Hakkinen edition (1)1 Verge TS Pro Mika Hakkinen edition (2)1 Verge TS Pro Mika Hakkinen edition (3)

Motocykl má speciální dvoubarevnou grafiku v decentní tmavě šedé a stříbrné barvě. Zadní tlumiče jsou na žádost jezdce vyrobeny v tmavé barvě, aby byly co nejméně viditelné a nepoutaly na sebe pozornost od zadního beznábojového kola. Zadní tlumiče mají zdvih 106 mm, přední vidle 120 mm. Sedlo je ve výšce stojí 780 mm od země a je vyrobeno ze dvou typů kůží, z nichž jedna je hladká. Kůže je zbarvena tak, aby odpovídala dvoubarevným odstínům motocyklů v tmavě šedé a stříbrné barvě.

Jako odkaz na závodní vozy McLaren F1, se kterými Mika jezdil v letech 1998 a 1999, byly vyrobeno obložení baterie z karbonu. Motocykl má na sobě speciální keramický povlak, kde je použita nano technologie na vytvrzení laku. Ochranná vrstva je srovnatelná se skleněným povrchem a chrání tak stroj před drobnými škrábanci, ale také před ultrafialovým světlem.

Důležitým prvkem tohoto elektrického stroje je jeho motor, který na přenos svého výkonu a točivého momentu nepotřebuje ani řetěz nebo řemen, čímž se uvolnil prostor ve středu motocyklu pro větší baterii a tím se tak zároveň zvětšila nejen její kapacita, ale i následné parametry jako je dojezdová vzdálenost. Na jedno nabití, které trvá pouhých 35 minut, dokáže motocykl ujet až 350 kilometrů. Rychlodobíjení zabere jen deset minut a to vám postačí na 100 kilometrů. Maximální výkon je 137 koní, maximální točivý moment až 100 Nm.

Těchto sto kusů limitované edice Verge TS Pro Mika Häkkinena si budou moci pořídit zákazníci po celé Evropě. Prodejní cena byla stanovena na částku 80 000 eur, tedy téměř dva miliony korun.

1 Verge TS Pro Mika Hakkinen edition (6)1 Verge TS Pro Mika Hakkinen edition (5)1 Verge TS Pro Mika Hakkinen edition (4)

Zdroj: Verge MotorcyclesLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama