Reklama

Ryvid Anthem: lehký elektrický motocykl

Zajímavý elektrický motocykl představila americká firma Ryvid. Jejich model má být podle nich novým pohledem na mobilitu elektrických vozidel. Motocykl Anthem má být lehký, pohodlný, cenově dostupný a s nastavitelnou výškou, tak aby na něm mohli jezdit menší i vysocí jezdci.

Americká společnost Ryvid sídlí v kalifornském městě Irvine a snaží se o představení zcela nového pohledu na mobilitu elektrickým motocyklů. V jejich případě se jedná o patentovanou technologii na míru stavěného podvozku z nerezové oceli, vyjímatelnou baterii pro snadné nabíjení a nastavitelnou výškou motocyklu Ergo-Easy. Chtějí dodat tuto technologii více lidem a proto nastavili cenu na 7800 amerických dolarů, tedy cca 187 tisíc korun a dostupný bude v létě příštího roku.

1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (6)1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (7)

Aby byl jejich motocykl ještě více dostupný co nejvíce zákazníkům, bylo pro ně důležité umožnit jim snadné nastavení výšky motocyklu. U většiny strojů to lze přizpůsobit buď sedlem v několika polohách, nebo nouzově i nastavením zadních tlumičů, což však není na dlouhodobé řešení, u Ryvid šli na to cestou nastavování výšky přímo u sedla a to v rozmezí od 762 mm do 864 mm.

Barevný TFT displej o rozměru 4,9 palce je čitelný a rychle reaguje na změny světelných podmínek. Zobrazuje veškeré informace o motocyklu včetně rychlosti, stavu baterie a dojezdové vzdálenosti. Pro jednodušší ovládání motocyklu bylo těžiště umístěno co nejvíce dole a důležitým faktorem bylo i zajištění co nejnižší hmotnosti. Například hmotnost samotného šasí je pouhých 5,4 kilogramu, hmotnost motocyklu bez baterie je 79,4 kilogramu, s baterií pak 109 kilogramů.

1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (8)1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (5)1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (4)1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (1)

Podvozek je řešen přední obrácenou vidlicí se zdvihem 100 mm a s nastavitelným tlumením, vzadu na tlumiči je možnost nastavit tlumení i odskok, zdvih je 30 mm. 4,3 kWh Lithium-Iontovou baterii Ryvid lze jednoduše vyjmout a rychle vyměnit za druhou, plně nabitou, nebo si ji vzít domů či do kanceláře a zde ji pohodlně dobít ze sítě. Údaje o čase dobíjení výrobce neuvádí. Dodává jen, že na plně nabitou baterii můžete v režimu Eko ujet až 120 kilometrů, na sportovní režim až 80 kilometrů. Eco režim pracuje i s rekuperací, která je však ve sportovním režimu vypnuta. Maximální rychlost je 120 km/h, maximální točivý moment 338 Nm je na zadní kolo přenášen pomocí karbonového řemene.

1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (2)1 Ryvid Anthem elektricky motocykl (3)

Zdroj: RyvidLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama