Reklama

Ducati elektrokola: TK-01RR, MIG-S a E-Scrambler

Možná to někomu přijde nelogické, že se výrobce motocyklů rozhodne pro prodej kol, ale pro Ducati mají horská elektrokola hodně společného s motocykly a proto je v roce 2018 zařadili do své nabídky. Tu nyní rozšířili již na tři modely, k horským kolům přidali i jedno vyloženě městské.

Díky horským elektrokolům se pro jezdce otevírají nové možnosti pro dobrodrodružství a poznávání krajiny z jiného úhlu pohledu a jízda na kole se velmi podobá jízdě na motocyklu. Ducati se sama nepustila do výroby těchto kol, ale spojila se s italskou firmou Thok E-bikes, která má bohaté zkušenosti a v jejich nabídce naleznete velké množství produktů, které uspokojí každého jezdce. Ducati jen svým modelům dodala svoji designovou tvář.

Ducati TK-01RR

Model TK-01 RR je v podstatě něco jako enduro mezi motocykly. Díky jeho technickému řešení se s ním dostanete na těžko dostupná místa místa, o kterých jste si možná mysleli, že je ani nelze s kolem pokořit. Je poháněno středovým elektromotorem Shimano EP8, které váží pouhých 2,6 kilogramů a patří tak mezi nejlehčí a nejkompaktnější motory na trhu. Hodnota maximálních otáček je 85 Nm. Díky aplikaci Shimano E-tube Projectř si můžete okamžitě přizpůsobit charakter motoru vašim potřebám. Aplikace umožňuje měnit maximální točivý moment, zrychlení i míru asistence. Díky propojení s vašim chytrým telefonem je přizpůsobení okamžité.

V hliníkovém rámu je integrovaná ultraodolná baterie Shimano 630 Wh, která je umístěna ve svislé spodní trubce a díky ní je posunuto těžiště směrem dolů, což přispívá k vyšší stabilitě elektrokola. Geometrie kola je uzpůsobena pro použití v extrémních offroadových podmínkách, úhel hlavy je 64,5°, horní trubka je prodloužená a svislá trubka sedla svírá úhel 75,5°.

Model TK-01RR je vybaven špičkovými komponenty, jako je 12stupňová elektronická přehazovačka a brzdy Shimano XT. Tento čtyřpístkový systém v kombinaci s 203 mm kotoučí s funkcí chlazení „Ice technologies“ vždy zaručuje silné a přesně dávkované brzdění. Vidlice Öhlins RXF 38 o průměru 180 mm je mohutná a napomáhá k přesnému řízení kola. Zadní 170 mm tlumič Öhlins TTX je plně nastavitelný.

1 Ducati TK-01RR elektrokolo (14)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (15)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (7)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (16)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (17)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (8)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (9)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (12)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (11)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (13)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (10)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (2)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (3)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (4)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (5)1 Ducati TK-01RR elektrokolo (6)

Ducati MIG-S

Pro ty, kdo nevyhledávají extrémní jízdu v offroadu, ale přesto rádi jezdí mimo asfaltové cesty, pro ně si Ducati připravilo model MIG-S, univerzální a zábavné kolo, se kterým zvládnete běžně dostupné místa po šotolinových cestách. Je vybaveno elektromotorem Shimano Steps E8000 a baterií Shimano, která garantuje o 26% více energie než její předchozí verze. Kvůli zajištění co nejnižšího těžiště, aby se s kolem dobře manipulovalo, je baterie uložena v nejnižší části svislé spodní trubky rámu.

Nový model Ducati MIG-S má oproti předchozímu modelu MIG-RR kompletně přepracovanou geometrii hliníkového rámu, pro zajištění větší míry pohodlnosti jezdce nejen při samotné jízdě, ale také při překonávání těžších úseků na cestách. Se zdvihy 150 mm vpředu a 140 mm zvládnete téměř cokoliv. Kolo je vybaveno špičkovými komponenty, mezi které patří vidlice Marzocchi Bomber Z2, zadní tlumič Fox Float TPS nebo čtyřpístkové brzdy Sram Guide T. Ráfky převzali od firmy Thok, vpředu je 29palcové kolo, vzadu má 27,5 palců. Přehazovačka má 12 stupňů. Stejně jako u minulého modelu, i u tohoto se o jeho vzhled postaralo studio D-Perf designéra Aldo Drudi.

1 Ducati MIG-S elektrokolo (1)1 Ducati MIG-S elektrokolo (2)1 Ducati MIG-S elektrokolo (3)

E-Scrambler

Posledním představovaným modelem je stylové městské trekkingové elektrokolo inspirované modely Ducati Scrambler Land of Joy. Vybrat si budete moci mezi dvěma barevnými variantami, typické scrambleří žluté nebo matnou šedou. Kolo je určeno na jízdu po městě, ale také po klasických silničkách či cyklostezkách. Rám je vyrobený z hliníku. Pohání jej 250W elektromotor Shimano Steps E7000 s 504 Wh baterií.

Obuto je na pláštích Pirelli Cycl-e GT, které zajistí dobrou přilnavost na prašné cestě i na mokrých dlažebních kostkách. Přehazovačka SRAM NX má 11 stupňů, brzděno je čtyřpístkovými brzdiči SRAM. Pro praktické každodenní využití je kolo vybaveno nosiči na tašky, blatníky, stojánky i světly. Teleskopicky ovládané sedlo usnadní nasedání i sesedání z kola.

1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (6)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (7)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (1)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (2)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (3)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (5)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (4)1 Ducati e-Scrambler elektrokolo (8)

1 Ducati e-Scrambler MatteGrey elektrokolo (2)1 Ducati e-Scrambler MatteGrey elektrokolo (3)1 Ducati e-Scrambler MatteGrey elektrokolo (1)1 Ducati e-Scrambler MatteGrey elektrokolo (4)1 Ducati e-Scrambler MatteGrey elektrokolo (5)1 Ducati e-Scrambler MatteGrey elektrokolo (6)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama