Reklama

Damon HyperFighter Colossus: výkon 200 koní

Startupová společnost Damon Motors představila světu svůj druhý projekt, nekapotovaný elektromotocykl HyperFighter pyšnící se výkonem až 200 koní, díky němuž dokáže dosáhnout rychlosti z nuly na sto za 3 sekundy.

Ještě není v prodeji ani jejich první model Damon Hypersport Pro, který představili v létě 2019 a už přichází kanadský Damon Motors se svým druhým projektem, který má však s tím prvním velmi společného. Streetfighter sdílí stejné základy, technické i elektronické vybavení včetně antikolizního systému CoPilot. Ten dokáže pomocí senzorů, kamer a radaru monitorovat několik desítek objektů najednou a to i při vyšších rychlostech. Vše je neustále vyhodnocováno na palubním počítači a dle míry nebezpečí je jezdec upozorňován buď prostřednictvím LED světla, vibrací do řídítek nebo vizuálně na digitálním zpětném zrcátku.

1 Damon HyperFighter Colossus (2)1 Damon HyperFighter Colossus (5)1 Damon HyperFighter Colossus (3)

V nabídce budete mít možnost výběru ze tří úrovní zabezpečí, úroveň jedna je základní a do výbavy dostanete senzory monitorující okolí motocyklu ze všech stran. Ve druhé úrovni budou senzory schopny sledovat směr a rychlost jízdy nejen vás, ale i vozidel kolem vás a neustále budou vyhodnocovat možnost kolize s těmito vozidly. Nejvyšší úroveň zabezpečení bude navíc monitorovat i informace o okolí, počasí a stavu vozovky. Bude moci zasahovat i do bezpečnostních systémů, kontroly trakce a brzd. Dokáže podle poloměru zatáčky vyhodnotit, zda nejedete příliš rychle a případně vás přibrzdí na bezpečnou rychlost.

HyperFighter Colossus bude rovněž vybaven špičkovými komponenty, jako jsou brzdy Brembo Stylema brzdící kotouče T-Drive. Podvozek vybaví prvky od Öhlinsu. Díky systému Shift si budete moci pomocí servomotorů upravit ergonomii motocyklu, tedy nastavit si výšku sedla, stupaček a řídítka a to i během jízdy. Motocykl bude mít přednastavené jízdní režimy City a Sport.

Kromě elektromotoru jsou nosnou částí rámu i baterie. Ty budete mít v nabídce rovnou dvě, o kapacitě 16 kWh nebo 20 kWh, ta by měla disponovat dojezdem až 480 kilometrů při běžném městském provozu, mimo město garantují dojezd 320 kilometrů. Elektromotory se budou nabízet rovněž dva, buď s výkonem 150 nebo 200 koní. Maximální rychlost bude 240 km/h.

V nabídce budou rovněž tři verze motocyklu, nejlevnější Unlimited 15 s výkonem 150 koní a baterií 16 kWh s cenou začínající na částce 19 tis. am. dolarů, verze Unlimited 20 s výkonem 200 koní a s baterií o kapacitě 20 kWh s cenou od 25 tis. am. dolarů a také limitovaná edice Colossus, která bude mít i rozsáhlejší výbavu. Cena by měla začínat na částce 35 tisíc amerických dolarů.

1 Damon HyperFighter Colossus (1)1 Damon HyperFighter Colossus (4)

Zdroj: Damon MotorsLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama