Reklama

Indian Chief: GRIND Machine od Tank Machine

V prosinci 2021 společnost Indian Motorcycle ve spolupráci s Wheels & Waves pověřila čtyři evropské úpravce, aby navrhli svou vizi přestavby modelu Indian Chief. Více než 35 000 lidí pak hlasovalo pro svůj oblíbený model a z kombinace jejich hlasů a hlasů odborné poroty zvítězil koncept „GRIND Machine“ od Tank Machine x Rise Designs.

Reálný stroj „GRIND Machine“, dokončený za pouhé tři měsíce, pak měl svou premiéru na vernisáži výstavy Artride během festivalu Wheels and Waves a byl předán vítězi loterie Fabienu Orquinovi na hlavním pódiu festivalu v sobotu 2. července. Fabien Orquin, automobilový inženýr a technik motorů z francouzského města Rouen, byl náhodně vybraný z tisíců hlasujících, kromě vítězného motocyklu, vyhrál také VIP výlet na festival Wheels & Waves 2022.

1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (2)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (3)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (1)

Firmu Tank Machine založil Clément Molina v roce 2015 a zaměřil se na design motocyklů, jejich přestavby a vývoj kitů Plug & Play. Ve světě je již dobře známý svými úpravami modelů Indian Motorcycle. Jeho návrh Indianu Chief se prosadil v silné konkurenci, stal se vítězným konceptem a následně jej proměnil ve skutečnost. Molina pracoval od začátku s vizí Indianu Chief inspirovaného minulostí, ukotveného v současnosti a hledícího do budoucnosti, přičemž se spojil s Antoninem Bazinem ze studia Rise Designs, aby zakomponoval do projektu jeho styl „Board Culture“ a připomněl tak druhou tvář festivalu Wheels & Waves.

Jedinečný vzhled motocyklu GRIND Machine začíná u terénních pneumatik Continental TKC, obutých na černých vyplétaných ráfcích Excel, které doplňují jiné vidlice, jiné zadní odpružení a jednomístné sedlo. Tím pádem se mění celá stavba i celkové proporce motocyklu. Širší řídítka a nižší objímky od Tank Machine dotváří dobový styl, který se odráží také v prachovkách vidlic a srolovaném ponču, připevněném pomocí popruhů na držáku vlastní výroby. Zadní tlumiče Öhlins piggyback s delšími horními úchyty mírně zvedají motocykl a zlepšují jízdní vlastnosti.

1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (11)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (4)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (7)

Jednomístné sedlo, kompletně navržené v Tank Machine, má na základně decentně vygravírovaná jména partnerů projektu, zatímco polstrování sedla s hnědým koženým vrchním dílem a boky z voskovaného materiálu podtrhuje retro vzhled bobberu. Otvírák na lahve, pověšený na pravé straně sedla vystihuje atmosféru after-ride party na festivalu Wheels & Waves a zároveň spojuje motocykl s jeho novým majitelem.

Čistý vzhled odstrojeného bobberu podtrhují ručně vyráběné minimalistické blatníky, miniblinkry na vidlicích a sedle, mini zadní světlo a LED světlomet s kruhovým denním svícením. Žluté světlo PIAA pak dodává stroji retro nádech.

1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (16)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (8)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (12)

Styl „Board Culture“ studia Rise Designs se odráží v použití dřevěné desky skateboardu a protiskluzové pásky, zdobící střed palivové nádrže a obě strany sedla, které jsou připevněny kovovými držáky inspirovanými skateboardovými trucky. Vliv Wheels and Waves dále umocňují rukojetí řídítek Vans a na míru vyrobené stupačky, inspirované pedály kol BMX. Ve spolupráci s Rise Design je navržen také hliníkový ochranný kryt motoru s kartáčovaným povrchem, přičemž stejný materiál je i na krytu výfuku, víčku palivové nádrže a částech motoru, a dodává modernímu stroji oldschoolový vzhled.

Texturované a matné povrchy jsou použity také na různých krytech a zejména na ocelovém rámu, kde matný povrch odhaluje krásu klasických tvarů a svarů. K retro závodnímu vzhledu přispělo to, že standardní výfukové svody dostaly omotávky a koncovky nahradily kratší tlumiče SuperTrapp. Díky barevnému provedení, které se vyznačuje broušeným kovovým základem, zelenými pruhy s červenými akcenty, najdete na motocyklu zajímavé detaily, kterých si všimnete až při druhém nebo třetím pohledu zblízka. Pro GRIND Machine jsou typické prvky jako ozdobný červený škrticí ventil, seříznutý kryt primárního pohonu a loga tvůrce vygravírovaná do černého krytu řemenice a krytů motoru.

1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (15)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (10)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (13)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (14)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (17)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (5)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (9)1 Indian Chief GRIND Machine Tank Machine (6)

Zdroj: Indian Motorcycle Credit: Thomas CortesiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama