Reklama

Test KTM 890 Adventure: dálky volají

KTM 890 Adventure je typické cestovní enduro určené hlavně na silnici, tedy tohle o něm tvrdí výrobce. Já říkám nemějte obavy, šotolinovou cestu zvládne bez potíží a o zábavu s ním máte jednoznačně postaráno. Vlastně mě ani nepřekvapilo, jak lehce se KTM 890 Adventure vede do zatáček, jak je pohodlné, dobře se pere s nerovnostmi na vozovce a ani jak zábavný je jeho motor.

CFMOTO SR-C21: koncept sportovního motocyklu

Design tohoto sportovního motocyklu navrhlo studio Modena 40 v italské Rimini, nechali se inspirovat závodními stroji MotoGP, a tak není divu, že vypadá víc než dobře. Atraktivní je rovněž i výbava, karbonové díly, aerodynamické křidélka, brzdy Brembo, podvozek Öhlins a výfuk od SC-Project.

BSA Gold Star 650: návrat anglické značky

Zdálo se, že anglická značka BSA je odsouzena k zániku, než se v roce 2016 objevila indická Mahindra a postavila ji zpět na nohy. Jejich prvním společným dílem je jednoválcový motocykl Gold Star 650.

Yamaha Ténéré 700 Raid: prototyp pro opravdové dobrodruhy

Není žádným překvapením, že se Ténéré 700 stala celkem rychle oblíbeným motocyklem ve střední kategorii cestovních endur. Zvolili si jej hlavně jezdci, kteří věděli, že zcela určitě budou jezdit terénem. Někteří z nich se však ozvali, že by uvítali i schopnější motocykl se speciálním offroad vybavením.

Brough Superior Lawrence Nefud: pouštní scrambler

Před 105 lety se plukovník T.E. Lawrence přezdívaný Lawrence z Arábie zúčastnil odvážné operace, jejíž cílem bylo dobytí pevnosti Akaba poblíž Černého moře. Při této operaci museli překročit poušť Nefud, která je tvořena cihlově červeným pískem. Právě touto barvou se v Brough Superior nechali inspirovat při stavbě exkluzivního scrambleru.

Benelli TRK 800 2022: s dvouválcovým motorem

Italská Benelli představila zcela nový model cestovního endura TRK 800, které tak doplní nejprodávanější cestovní motocykl na italském trhu TRK 502. Už z názvu novinky je patrné, že bude poháněna silnějším motorem, má zcela nový podvozek a výrobce rovněž zapracoval i na jeho elektronické výbavě.

Ducati Panigale V4 a V4 S 2022: rychlejší s novými křidélky

Ducati do letošní sezóny vyjede s novou generací modelu Panigale V4. Nová generace má přepracovaná aerodynamická křidélka, nové motorové režimy

Test CFMOTO Gladiator X1000: se zimní výbavou

CFMOTO Gladitor X1000 patří k nejprodávanějším čtyřkolkám ve své třídě na našem trhu a jezdit s ní můžete po celý rok. Pokud nechcete čelit zimním plískanicím tváří v tvář, můžete čtyřkolku dovybavit pásy Camso a kabinou DFK, která vás před nepřízní počasí dovede ochránit a projede s ní téměř každou závěj.


Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama