Reklama

Hlasujte o nejlepšího motocyklového závodníka a závodnici roku 2018 Hlavní obrázek k článku: Hlasujte o nejlepšího motocyklového závodníka a závodnici roku 2018

Motoristická veřejnost a odborná porota složená převážně z motoristických novinářů rozhodne o vítězi 13. ročníku ankety Zlatá řídítka 2018 o nejlepším českém motocyklovém závodníkovi.

Stejně jako u ostatních kategorií Zlatého volantu připadnou porotě dvě třetiny podílu na výsledku, fanouškům hlasujícím na internetu pak jedna třetina. Pořadatelé navíc přidali jednu úplně novou kategorii, ve které rozhodne jen a pouze veřejnost – Zlatý motocykl roku.

Fanoušci mohou hlasovat od začátku prosince do 21. ledna na webových stránkách Zlatý volant. Výsledky celé ankety budou odtajněny až na únorovém galavečeru. Jeden člověk, resp. jedna IP adresa, může hlasovat jednou v každé z přístupných kategorií. Do Zlatých řídítek je napříč motocyklovými disciplínami do soutěže nominováno těchto 35 jezdců: Karel Abrahám, Jakub Kornfeil, Filip Salač, Karel Hanika, Miloš Čihák, Vojtěch Schwarz, Jaromír Chlup, Michal Filla, Radek Lamich, Marek Červený, Petr Polák, Libor Podmol, Martin Michek, Martin Žerava, Petr Pilát, Tomáš Čermák, Jan Ulman, Václav Kovář, Pavel Kejmar, Milan Sitnianský, Patrik Markvart, Jiří Hádek, Kryštof Kouble, Adolf Živný, Jan Brabec, Jiří Hádek, Jaromír Romančík, Martin Křoustek, Martin Matějíček, Václav Milík, Josef Franc, Hynek Štichauer, Jan Klatovský, Daniel Plecháč a Filip Hájek.

Nejlepší závodnice soutěží o Cenu Elišky Junkové. Nominováno bylo těchto 12 žen: Tereza Zajíčková, Veronika Hankocyová, Sandra Pokorná, Veronika Cichá, Monika Podhradská, Gabriela Novotná, Gabriela Sajlerová, Markéta Strnadová, Anežka Svobodová, Olga Roučková, Kristýna Vítková a Alexandra Pelikánová.

Kategorie Zlatý motocykl roku je úplnou novinkou. Jen a pouze fanoušci rozhodnou o vítězi ankety, do které je nominováno těchto 17 modelů: Aprilia Tuono V4 1100 RR, BMW R 1250 RT, BMW R 1250 GS, BMW S 1000 RR, Ducati Panigale V4 S, Ducati Scrambler 1100, Harley-Davidson Fat Bob, Honda CB1000R 2018, Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports, Honda GL1800 Gold Wing 2018, Husqvarna Vitpilen 701, Kawasaki Ninja H2 SX, Kawasaki Z900RS, KTM 790 Duke, Triumph Speed Triple RS 1050, Triumph Tiger 800 XR a Yamaha Tracer 900 GT.

Fanoušci motorek mohou hlasovat také v kategorii Motoristická událost roku, kde jsou mezi nominovanými brněnské závody MotoGP nebo WorldSBK, pardubická Zlatá přilba nebo 115. výročí značky Harley Davidson.

Slavnostní galavečer za účasti několika VIP osobností z oblasti motorsportu včetně Alexe Barrose, kterému bude udělena čestná cena za celoživotní přínos motorsportu, se uskuteční 20. února v prostorách Pragovka Art District v pražských Vysočanech. Lístky jsou již v prodeji, veškeré informace jsou k dispozici na stránkách pořadatele.

Další šanci pro motocyklovou scénu představuje soutěž Zlaté oko pro nejlepší motoristické fotografie. V tuto chvíli probíhá přihlašování snímků do soutěže a bude pokračovat až do konce ledna. Držitelem ceny Zlaté oko z předchozího ročníku Zlatého volantu je Jan Stárek se svým portrétem Valentina Rossiho. Od roku 2005, kdy Zlaté oko odstartovalo, motocyklové snímky Zlaté oko ovládly hned pětkrát.

Hlasujte zde.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama