Yamaha YZF-R1M 2017: objednej a jezdi! Hlavní obrázek k článku: Yamaha YZF-R1M 2017: objednej a jezdi!

Toužíte po tomto okruhovém motocyklu a chtěli byste jej mít doma? Máte jedinečnou šanci si ji pořídit, zapamatujte si datum, úterý 11.10.2016.

V tento den si na tomto odkazu můžete zarezervovat svůj vysněný stroj, stačí jen vyplnit formulář a mít trochu štěstí, že zrovna vy budete patřit mezi ty vyvolené, komu do jeho rukou svěří Yamaha svoji vlajkovou loď. Bude totiž vyrobeno pouze omezené množství motocyklů a výrobce tak bude vybírat, komu jej svěří. Přednost budou mít zkušení jezdci, privátní závodníci a soukromé závodní stáje.

Předávat zákazníkům se bude v březnu příštího roku a motocykl bude mít barevné provedení „Tech Black“. Cena zatím nebyla zveřejněna. Ještě před tím, než vám však předají váš okruhový stroj, budete pozváni na dvoudenní akci Yamaha Racing Experience, kde vás naučí, jak se správně s tímto sportovním nářadím jezdí a také vám nastaví motocykl na míru, tak abyste z vašeho stroje vytěžilii maximum a užili si jej co nejvíce.

Yamaha YZF-R1M je speciální verzí supersportu R1, jehož test si můžete přečíst zde. Má ovšem mnohem lepší výbavu a to nejen elektronickou, kterou využijete hlavně na okruhovém ježdění. Můžeme zmínit třeba stavitelné odpružení Öhlins Racing, počítačově řízenou jednotku IMU s Gyro/G senzorem pro zpracování 3D dat, kontrolu trakce a skluzu, launch control, jedinečný brzdný systém s ABS a mnoho dalšího.

Navzdory tomu všemu je její suchá hmotnost pouhých 180 kilogramů, což odpovídá průměrné váze šestistovkových naháčů. Pohání jí čtyřválcový motor o obsahu 998 ccm a výkonem nad hranicí 200 koní, který je usazen do hliníkového rámu. Kapotáž je vyrobena převážně z karbonu.

Pokud po Yamaze R1M toužíte, ale nemáte na ni dostatek peněz, máme pro vás alespoň malou náplast na bolístku, můžete si ji v zimě složit sami.Login Přihlásit Registrace ›